3 najlepsze sposoby na pozbycie się mączniaka prawdziwego w glebie

Dowiesz się, jak pozbyć się mączniaka prawdziwego z gleby. Wszystko czego potrzebujesz to artykuły gospodarstwa domowego (soda oczyszczona, mydło w płynie, płyn do płukania ust), plastik i materiały ogrodnicze.

Przeczytaj do końca ten artykuł dotyczący pleśni, aby uzyskać najlepsze informacje na temat usuwania mączniaka prawdziwego z gleby.

3 najlepsze sposoby na pozbycie się mączniaka prawdziwego w glebie

Co to jest mączniak prawdziwy?

Mączniak prawdziwy to rodzaj mączniaka, który zwykle rośnie na wierzchniej stronie liści roślin. Czasami można je znaleźć również na dnie, ale rzadko.

Zwykle atakuje rośliny, takie jak rośliny strączkowe (fasola), róże, dynie (dynie) i psiankowate (bakłażany, pomidory). Wyglądają jak posypany proszek na górnej stronie liści roślin, które zainfekowały.

Rozprzestrzeniają się z jednej rośliny na drugą przez wiatr. Wiatr przenosi zarodniki pleśni na inne rośliny lub inne części zewnętrznej części domu, powodując rozprzestrzenianie się skażenia.

Ponieważ jest częściej identyfikowany na liściach, możesz zweryfikować istnienie skażenia pleśnią przez zwinięte i przebarwione liście na twoich roślinach.

Mączniak prawdziwy nie jest jedynym rodzajem mączniaka. Mamy również mączniaka rzekomego — kliknij link, aby ustalić, co powoduje mączniaka rzekomego.

Co powoduje mączniaka prawdziwego w glebie?

Mączniak prawdziwy jest bardziej podatny na wzrost w miejscach o suchej pogodzie. W takich warunkach gleba staje się idealnym środowiskiem dla zarodników pleśni.

Zarodniki mączniaka prawdziwego unoszą się w powietrzu i zazwyczaj żyją do trzech lat bez żerowania na obiekcie. Jeśli jednak w roślinach jest tyle samo więdnięcia lub innych organicznych szczątków, twoja flora ucierpi z powodu zanieczyszczenia pleśnią.

Inną przyczyną mączniaka prawdziwego jest niedostateczna wentylacja spowodowana brakiem przestrzeni między roślinami. Ten zatłoczony odstęp może również przyspieszyć rozprzestrzenianie się zarodników.

Jeśli masz do czynienia z zanieczyszczeniem swoich roślin konopi, ten powiązany artykuł o tym, jak pozbyć się mączniaka prawdziwego na roślinach konopi.

Jak wykryć mączniaka prawdziwego w glebie

Podobnie jak liście, mączniak prawdziwy jest rozpoznawany przez białawe lub szarawe plamy proszku na glebie. Innym sposobem na określenie tego grzyba jest zapach i nie można przegapić stęchłego zapachu, który wydziela ten pleśni.

Pozostawione same sobie na chwilę, te grzyby zaczną niszczyć twoje rośliny. Liście zwijają się i odbarwiają, ostatecznie złuszczając.

Kiedy skażone liście dotrą do gleby, zarodniki będą miały inne źródło pożywienia, powodując ich większy wzrost. Staje się cyklem, dopóki nie zostanie zatrzymany za pomocą środka do usuwania pleśni.

Sposoby na pozbycie się mączniaka prawdziwego w glebie

1. Korzystanie z przedmiotów gospodarstwa domowego

Możesz użyć przedmiotów gospodarstwa domowego, aby pozbyć się mączniaka prawdziwego z gleby. Wymieszaj pół łyżeczki mydła w płynie bez detergentu i łyżkę sody oczyszczonej z galonem wody.

Następnie wylej trochę roztworów na rośliny. Upewnij się, że każdy cal jest zakryty, aby zabić wzrost i niewidzialne zarodniki.

Możesz również użyć płynu do płukania ust, jeśli nie masz sody oczyszczonej. Spryskaj rośliny płynem do płukania ust i pozwól mu zrobić tę magię.

2. Korzystanie z plastiku

W przypadku zanieczyszczonych grządek ogrodowych to rozwiązanie jest wysoce zalecane. Możesz to zrobić, przygotowując łóżko ogrodowe.

Najpierw przygotuj grządkę, odgarniając ziemię i obracając ją za pomocą rotora. Zgrab obszar, aby usunąć inne formy gruzu i rozbić grudki brudu.

Następnie dokładnie podlej grządkę ogrodową. Następnie przynieś przezroczysty plastik (w typowym klimacie) lub czarny plastik (obszary chłodne/przybrzeżne).

W przypadku osób mieszkających w gorących lub ciepłych obszarach użyj jednego milimetra plastiku. Jeśli twoje miejsce jest wietrzne, użyj dwóch milimetrów plastiku.

Połóż dwie warstwy plastiku na grządce, aby podnieść temperaturę gleby. Przytnij osiadły plastik nożem uniwersalnym zgodnie z szerokością i długością łóżka.

Następnie wykop rów o głębokości od czterech do sześciu cali wokół krawędzi łóżka ogrodowego. Krawędź plastiku powinna sięgać do koryta.

Następnie napełnij koryto ziemią, aby dociążyć plastik. Upewnij się, że plastik mocno przylega do powierzchni, mocując drugą stronę plastiku.

Zakop wszystkie plastikowe boki w wykopie i ubij ziemię, przechodząc po nich.

3. Solaryzacja

Po nałożeniu plastiku zmierz temperaturę gleby. Odczyt powinien być wystarczająco wysoki, aby zabić grzyby, ale temperatura jest różna.

Dla porównania, w chłodnym klimacie temperatura powinna osiągnąć około 99°F w ciągu dwóch do czterech tygodni. Na obszarach o ciepłym klimacie temperatura gleby powinna osiągnąć 117 ° F przez około sześć godzin.

Odkop krawędzie łóżka ogrodowego, aby usunąć plastik. Nie zakłócaj zbytnio gleby.

Jeśli nie możesz usunąć plastiku bez naruszania gleby, zostaw go. Po prostu przebij go, aby móc siać nasiona i przesadzać rośliny.

Porada eksperta, że ​​najlepsze miesiące na solaryzację gleby to okres od maja do października, w przypadku ciepłego klimatu. W przypadku obszarów mglistych lepiej zrobić to w sierpniu i wrześniu.

Wniosek

Po nauczeniu się, jak pozbyć się mączniaka prawdziwego z gleby, możesz chcieć wiedzieć o przyszłych środkach zapobiegawczych. Jedną wskazówką od nas jest równomierne rozmieszczenie roślin, aby mogły oddychać.

Daje im wystarczająco dużo miejsca na wentylację i zapobiega szybkiemu rozprzestrzenianiu się zanieczyszczenia pleśnią.