3 najlepsze kroki, jak powiesić zasłony z sufitu podwieszanego

Sufity podwieszane to sufity montowane sztucznie; kilka centymetrów od istniejącego sufitu. Większość ludzi nie chce istniejącego sufitu ze względu na jego stary wygląd lub sufit nie przyciąga ani nie upiększa pomieszczenia. W tym artykule dowiesz się, jak wieszać zasłony z sufitu podwieszanego.

Znaczenie sufitów podwieszanych umożliwia dostęp do przewodów podłączonych w mieszkaniu i z zadowoleniem przyjmuje bezśrubowy montaż zasłon.

3 najlepsze kroki

Jeśli chcesz zawiesić zasłonę bez śruby lub gwoździa / węzła, powinieneś rozważyć zastosowanie sufitu podwieszanego. Ten artykuł skupia się na tym, jak wieszać zasłony z sufitu podwieszanego.

Łatwe kroki przy zawieszaniu zasłon z podwieszanego sufitu

Przed omówieniem kroków związanych z zawieszeniem kurtyny pod sufitem podwieszanym (sufit podwieszany) zwrócimy uwagę na poniższe materiały przewidziane dla tego projektu.

  • Taśma miernicza – do pomiaru długości od jednego końca ściany do drugiego końca oraz między przymocowanymi płytkami, aby poznać liczbę zacisków do zasłon, które należy przymocować do sufitu podwieszanego
  • haki
  • Wkrętaki – do dokręcania śrub tam, gdzie to konieczne
  • Zasłony
  • Zaciski do zasłon
  • Ścieżka kurtynowa
  • Wkład sufitowy do kurtyny.

Krok 1: Zmierz długość sufitu podwieszanego

Pierwszym krokiem do zawieszenia zasłon na podwieszanym suficie jest pomiar. Użyj miarki, zmierz długość ściany i zanotuj. Po zanotowaniu zmierz długość płyt sufitu podwieszanego (w pionie i poziomie), zanotuj również odczyt.

Ten proces pozwala poznać liczbę zacisków i wkładów sufitowych, których użyjesz, oraz ilość potrzebnej przestrzeni daleko od siebie. W tym samouczku standardowy odstęp zacisków od siebie powinien wynosić 10 cali.

Krok 2: przymocuj zacisk do kasety z sufitem podwieszanym

Drugim krokiem w zawieszaniu zasłon pod sufitem podwieszanym jest zamocowanie zacisku. Wiąże się to z zamocowaniem zacisków kurtyny we wkładzie sufitu podwieszanego. Zacisk kurtyny jest przymocowany w celu wyrównania z wkładami sufitu podwieszanego.

Aby to zrobić, użyj śruby i poluzuj wkładkę, a następnie zamocuj zacisk, aby ustawić go we właściwym kierunku do wkładki, a następnie śrubą dokręć wkład tak, aby był mocno trzymany dociskiem.

Zacisk umożliwia jednak łatwe mocowanie haków do zasłon. Jeśli więc wolisz zamontować zasłonę bez śrub, oto idealne rozwiązanie.

Krok 3: przymocuj haczyk do zasłon i zawieś zasłonę

Ostatnim krokiem, jak zawiesić zasłonę z sufitu podwieszanego, jest zainstalowanie zasłony w suficie podwieszanym. Aby to zrobić, weź haczyk do zasłon i przymocuj go do zacisku do zasłon. Możesz zdecydować się na dodanie wieszaków, aby upiększyć pokój.

Przy mocowaniu zasłony na suficie podwieszanym należy zignorować użycie karnisza. W ramach sufitu podwieszanego nie ma miejsca na zamocowanie drążka.

Użyj zasłony (ściągniętej) i przeturlaj się przez haczyk do zasłon, a następnie pozwól zasłonie opaść na ziemię.

Ponownie ściśnij zasłonę i przewiń drugi haczyk tak, aby zasłona mogła zwinąć się w kształcie litery U między zaciskami zainstalowanymi na suficie podwieszanym, w kierunku, w którym ma być zasłona.

Jednak ten rodzaj instalacji zasłony sprawia, że ​​zasłona ma tylko formę zasłony z drapowanego szalika, ponieważ dodaje urody twojemu pomieszczeniu. Możesz chcieć zainstalować zasłony tylko z wieszakami.

Aby to zrobić, przymocuj zasłonę do wieszaka i zawieś wieszak na wcześniej zainstalowanych haczykach, ponieważ są to proste czynności związane z wieszaniem zasłon w podwieszanym suficie. W przypadku tych samouczków poniżej podano więcej słów kluczowych dla zrozumienia.

Jaką wagę możesz zawiesić na podwieszanym suficie?

Po pierwsze, nie zaleca się wieszania ciężkich zasłon na podwieszanym suficie. Dzieje się tak, ponieważ sufit podwieszany będzie zawierał tylko pewną ilość ciężaru. Standardowa i normalna waga do zawieszenia sufitu podwieszanego nie powinna ważyć więcej niż 16 plb, ponieważ unika się ciągnięcia sufitu podwieszanego, gdy obciążenie staje się zbyt duże.

Czy możesz powiesić zasłony przy niskim suficie?

Odpowiedź brzmi tak!. Aby to zrobić, zamocuj karnisz nad ramą okna na końcu ściany. Ten proces sprawia, że ​​po zamontowaniu zasłony ściana wygląda na wyższą.

Jak powiesić zasłony na suficie z płytek?

Proces wieszania zasłony na suficie wyłożonym kafelkami jest taki sam, jak kroki wymienione powyżej. Instalacja staje się łatwiejsza, gdy dobrze zrozumiesz kroki.

Czy trudno jest zainstalować sufit podwieszany?

Postępując zgodnie z powyższymi instrukcjami, jak wieszać zasłony z podwieszanego sufitu, odkryjesz, że łatwo jest zainstalować zasłonę na podwieszanym suficie. Ale czy sam montaż sufitu podwieszanego jest trudny? Prostą odpowiedzią jest: nie.

Wniosek

Wierzę w to, nauczyłeś się wieszać zasłony z podwieszanych sufitów. Wyjaśnione kroki są proste i łatwe. Upewnij się, że rozumiesz kroki przed ćwiczeniem.