3 najłatwiejsze kroki, jak wydłużyć zasłony bez szycia

Będziesz mieć trudności z zakupem krótkich zasłon, nie wiedząc, że po zawieszeniu w oknie będą wyglądać krótko, a pytanie, jak przedłużyć zasłony bez szycia, pojawia się w środku.

W takim przypadku lub scenariuszu pojawia się pomysł, aby zwiększyć długość tkaniny. Zwłaszcza jeśli zakupiona zasłona wygląda pięknie i atrakcyjnie lub jeśli rynek, na którym kupujesz zasłonę, nie jest łatwo dostępny.

3 najłatwiejsze kroki

Długie zasłony dodają wirtualną długość do Twojego okna, nawet jeśli jest krótkie.

Dodaje atrakcyjności i sprawia, że ​​pomieszczenie wygląda na przestronne i wnikliwe. Podczas gdy krótkie zasłony zawsze sprawiają, że pokój lub mieszkanie wygląda na niezgrabne, nierówne i zaniedbane.

Sprawia, że ​​pomieszczenie na ścianie wydaje się mniejsze, a rama okienna, na której powiesisz zasłonę, wygląda na małą i krótką.

Nawet jeśli nie wiesz, jak szyć, możesz łatwo wydłużyć krótkie zasłony bez szycia. I to zostało wyjaśnione w tym artykule. Aby zrozumieć zaangażowany proces (procesy), przeczytaj artykuł do końca.

Łatwe kroki, jak przedłużyć zasłony bez szycia

W tym samouczku dotyczącym artykułu o projekcie dostarczysz następujący materiał: zrób to sam (zrób to sam).

  • Taśma miernicza – do pomiaru długości tkaniny lub zasłony.
  • Nadaje się do obrębiania wstęgi
  • Rozpruwacz do szwów – lub nożyczki, jeśli rozpruwacz do szwów nie może być łatwo dostępny
  • Żelazka elektryczne (żelazko do czyszczenia na sucho) – Do prasowania zasłon/materiałów w razie potrzeby.

Krok 1: Pomiar długości zasłony

Aby ominąć pytanie „Jak przedłużyć zasłony bez szycia” lub odpowiedzieć poprawnie w zakresie tego projektu, konieczne jest użycie miarki.

Użyj miarki, aby poznać dokładną długość zasłony, którą należy dodać do zasłony, aby była długa.

Aby to zrobić, zawieś krótką zasłonę na karniszu, gdzie chcesz powiesić zasłonę, i zmierz i zmierz długość, którą chcesz dodać do krótkiej zasłony, aby była długa. Zwróć uwagę na wymiar, ponieważ będzie on ważny w całym procesie dodawania dodatkowej długości do zasłony.

Uwaga: Tkanina lub dodatkowa zasłona dodana, aby Twoja krótka zasłona wyglądała na dłuższą, nie zawsze jest duża (duża), ponieważ zasłona ma różne długości – 64-calowe, 84-calowe, 95-calowe i 104-calowe. Zależy to więc od wysokości ściany.

Krok 2: Rozłóż szew kurtyny

Jeśli szukasz sposobu na zwiększenie długości zasłony (bez szycia), gdy zasłony są krótkie, ten krok/proces jest najłatwiejszy, w którym powinieneś się rozbić.

Ten proces wymaga jedynie rozłożenia szwu zasłony. Nie zapominając o głównej przyczynie tego artykułu, „Jak przedłużyć zasłony bez szycia”, uzyskasz więcej szczegółów i najlepszy środek do dostosowania w tym kroku. Wymaga od ciebie;

  • Zawieś krótką zasłonę na karniszu i pozwól jej opaść na ziemię
  • Na dolnym szwie tkaniny użyj rozpruwacza do szwów lub nożyczek, aby przeciąć nić używaną do szycia dolnego brzegu.
  • Weź topliwą wstęgę do obrębiania, umieść ją na dolnym brzegu tkaniny, zagnij na nią niewielką ilość materiału i dociśnij do niej żelazko, aby połączyć brzeg w szyty szew.

Uwaga: topliwa taśma obrębiająca to taśma w postaci taśmy maskującej i sprzedawana w większości sklepów z wyposażeniem wnętrz.

Ta topliwa taśma do obrębiania będzie używana tylko wtedy, gdy rozłożony szew dotrze do ostatniej fałdy (materiał spodu, który jest zawsze szorstki, gdy nie jest szyty). Aby zasłona wyglądała równomiernie i schludnie, jest to jeden krok, aby krótkie zasłony wyglądały na dłuższe.

Krok 3: Użycie sieci do podszywania, aby połączyć dwie tkaniny

W tym kroku wytnij wstęgę do obrębiania i umieść ją pomiędzy dwoma materiałami, które chcesz połączyć. Użyj żelazka elektrycznego i dociśnij dwie tkaniny, aż tkaniny połączą się ze sobą, ponieważ zapewni to dodatkową długość tkanin lub zasłon. Niesamowite jest to, że jest to proste do wykonania.

Co zrobić, jeśli Twoje zasłony są małe?

Jeśli masz krótką firanę, która pięknie wygląda i nie chcesz jej wyrzucać, szukasz sposobu, aby ozdobić ją w swoim pokoju, dodając jej więcej długości bez szycia. Skorzystaj z powyższych kroków, aby osiągnąć swoją opcję.

Jak wyrównać zasłony bez szycia?

Najłatwiej jest połączyć podszewkę wewnątrz zasłony. Użyj żelazka, aby połączyć ze sobą, naciskając razem. Użyj topliwej taśmy do obrębiania, aby wyściełać/łączyć zasłony bez szycia, jak wyjaśniono powyżej.

Czy zasłony muszą dotykać podłogi?

Odpowiedź brzmi tak!. Aby uzyskać bardziej dekoracyjny wygląd, zasłona powinna dotykać podłogi.

Jaka jest długość zasłon do sypialni?

To zależy od wysokości twojej ściany. Ale generalnie zasłona ma różne długości – odpowiednio 64, 84,95 i 104 cale.

Wniosek

Proste kroki „Jak przedłużyć zasłony bez szycia” zostały wyjaśnione w tym artykule, abyś mógł zrozumieć. Upewnij się, że przeczytałeś kroki i zrozumiałeś je przed ćwiczeniem.