3 łatwe i proste sposoby wieszania prześwitujących firan

Zabiegi na wiszące okna mogą być trudnym i czasochłonnym zadaniem. Cóż, nie więcej! Z tego wpisu na blogu dowiesz się, jak z łatwością wieszać firanki.

Kroki dotyczące wieszania firan

Krok 1. Zmierz długość okna, a także wysokość. Pomoże Ci to określić, ile paneli należy umieścić po każdej stronie i jak długo mają być.

3 łatwe i proste sposoby wieszania prześwitujących firan

Szerokość panelu powinna być w przybliżeniu o trzy cale szersza niż połowa wymiaru w ramie okna (na przykład, jeśli ma szerokość 50 cali, panel powinien mieć 53 cale). Wysokość panelu powinna być około dwóch cali krótsza niż całkowity wymiar okna.

Zmierz i wytnij jedną długość materiału z każdej strony paneli, mierząc, ile będziesz potrzebować, aby spełnić te wymagania (na przykład, jeśli ma szerokość 50 cali, potrzebujesz czterech kawałków tkaniny o szerokości 53 cali) . Aby zmierzyć długość paneli, weź jeden ze swoich kawałków i złóż go na pół.

Krok 2. Zmierz, gdzie chcesz powiesić każdy panel na ramie okiennej, biorąc pod uwagę, ile z nich ma być umieszczonych razem po tej stronie; następnie zaznacz ołówkiem lub kredą (w zależności od rodzaju ściany). Upewnij się, że górna krawędź znajduje się na poziomie oczu.

Krok 3. Zawieś panele za pomocą zestawu karniszy i haczyków na zasłony po obu stronach. Jeśli chcesz je całkowicie zapiąć, użyj trzech haczyków z każdej strony z pierścieniami lub klipsami (w zależności od tego, jak są przymocowane) nad dwiema innymi zasłonami.

Przeciągnij karnisz przez górny otwór w każdym panelu i przymocuj haczyk do żądanego miejsca po obu stronach każdego panelu. Zawieś panele zgodnie z tym, ile masz na tę sekcję, upewniając się, że są proste; następnie powtórz dla wszystkich czterech stron ramy okiennej, w razie potrzeby dostosowując haki.

Możesz dodać ozdobny drążek na karniszu, aby dodać stylu.

Czym są przezroczyste zasłony?

Firanki to rodzaj zasłon okiennych, które są wykonane z tkanin, takich jak koronka lub tiul, i mają otwarty splot. Oznacza to, że możesz przez nie przejrzeć, gdy świeci na nie światło. Tego rodzaju zasłony są również czasami nazywane „organdyną”, ponieważ do stworzenia tego stylu zasłon często używano organdyny.

Są bardzo piękne i dobrze wyglądają na prawie każdym oknie w domu, ale w ogóle nie blokują światła ze względu na to, jak patrzeć przez tkaninę. Oznacza to, że przesłony należy łączyć z innymi rodzajami zasłon, aby uzyskać zarówno dekoracyjny wygląd, jak i pewną prywatność lub blokadę przed światem zewnętrznym.

Firanki są czasami klasyfikowane jako „przegrody pokojowe”, ponieważ można je wykorzystać do oddzielenia jednej przestrzeni od drugiej, takiej jak salon od kuchni. W tym miejscu pojawia się ich nazwa – ponieważ niewiele przez nie widać (jak wspomniano wcześniej), tworzy rodzaj bariery między dwiema przestrzeniami, a zatem dzieli je.

Przezroczyste zasłony nie są najlepsze dla prywatności, ponieważ pozwalają ludziom przez nie przejrzeć, ale jeśli martwisz się o to, zawsze możesz znaleźć zestawy, które mają bardziej nieprzezroczysty materiał pośrodku lub u góry, aby była mniej widoczna.

Podczas wieszania przezroczystych zasłon pamiętaj, aby pręty i sprzęt były proste, ponieważ tkanina jest tak lekka i przewiewna.

Jeśli chcesz zablokować światło słoneczne z okna, przezroczyste zasłony nie są dla Ciebie właściwym wyborem, ponieważ wpuszczają tyle samo radości, co każdy inny rodzaj zasłony.

Jaki kolor jest najlepszy dla firan?

Jeśli szukasz przezroczystych zasłon, które pasują do wyglądu Twojego pokoju, to wszystko zależy od tego, jaki kolor najlepiej pasuje do wszystkiego innego!

Jeśli masz już dużo neutralnych kolorów w swojej przestrzeni, śmiało zdobądź szare lub białe zasłony. Będą ładnie wtapiać się w tło, jednocześnie dodając przestrzeni światła i przestronności.

Jak prać firanki?

Pranie zasłon nie jest tak łatwe, jak pranie zasłon w jednolitym kolorze. Będziesz chciał użyć zimnej wody i łagodnego detergentu zamiast gorącego lub mocnego mydła, ponieważ tkanina może szybko ulec uszkodzeniu w wyniku agresywnego cyklu prania.

Unikaj używania wybielacza chlorowego, jeśli to możliwe, ale jeśli chcesz wybielić zasłony, warto zaryzykować.

Na rynku dostępne są również świetne produkty komercyjne, które pomogą utrzymać świeże i czyste zasłony bez ich uszkadzania.

Czy dobrze jest prasować firanki?

Prasowanie nie uszkodzi zasłon, ale wydłuży ich trwałość.

Wieszanie zasłon w wilgotnym pomieszczeniu na kilka godzin, aby wypuścić wszelkie zmarszczki, może pomóc, jeśli nie chcesz / nie masz czasu na ich wyprasowanie przed rozłożeniem.

Podsumowując, wieszanie firan jest bardzo łatwe i proste. Jeśli jednak napotkasz jakiekolwiek trudności, zostaw komentarz, aby uzyskać pomoc.