2008 Chevy Equinox przegrzewa się na biegu jałowym, a grzałka nie działa? 4 niesamowite powody!

Czy zastanawiasz się, czy Chevy Equinox 2008 przegrzewa się podczas biegu jałowego, a grzałka nie działa? Przestań się zastanawiać, bo trafiłeś we właściwe miejsce. Gdy Chevy Equinox jest bezczynny, może się przegrzewać z różnych powodów; uszkodzona pompa wody, uszkodzony termostat, wentylatory elektryczne i niewystarczający dopływ chłodziwa wydają się być najczęstszymi przyczynami.

Jeśli Chevy Equinox działał i działał dobrze, ale jakoś utknąłeś i zaczął się przegrzewać na biegu jałowym.

2008 Chevy Equinox przegrzewa się na biegu jałowym

Zajrzyj do termostatu Chevy Equinox i pompy wodnej, które mogą stać się główną przyczyną przegrzania Twojego Chevy. To tylko przegląd, moi drodzy przyjaciele. Jest wiele innych rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Dlaczego Chevrolet Equinox 2008 przegrzewa się podczas bezczynności i Grzejnik nie działa?

Niektóre przyczyny powodują przegrzewanie się Chevy Equinox 2008 i zamierzamy szczegółowo omówić wszystkie te przyczyny, aby szybko dowiedzieć się, jak Chevy Equinox 2008 przegrzewa się, gdy nie pracuje na biegu jałowym, a grzałka nie działa.

#1. Wentylator elektryczny jest uszkodzony

Wentylator będzie następnym dostępnym elementem do sprawdzenia, czy w jakiś sposób można się spodziewać dopływu chłodziwa. Gdy grzejnik staje się zbyt gorący, większość samochodów wykorzystuje wentylatory elektryczne, które mogą ochłodzić rzeczy. Zawsze, gdy samochód jest bezczynny, wentylatory te są korzystne. Takie wentylatory są podatne na awarię. Otwórz maskę i sprawdź, czy wentylator pracuje, gdy silnik jest rozgrzany i na biegu jałowym (ale jeszcze się nie przegrzewał). Jeśli w żaden sposób się nie obraca, masz uszkodzony wentylator. Sprawdź, czy bezpiecznik i przełącznik wentylatora otrzymują prąd. Niezależnie od tego, czy są, należy wymienić wentylator.

#2. Wadliwy termostat

Termostat jest następny na liście kontrolnej. Termostat w Equinox reguluje za każdym razem, gdy płyn chłodzący wchodzi i wychodzi z silnika. Będzie to albo pompa wodna, albo blokada. Trudno jest wiedzieć, kiedy termostat został uszkodzony bez jego wymiany. Czy po kilkunastu minutach jazdy w samochodzie jest gorąco? To może wystarczyć, aby wskazać, że teraz termostat nie jest do końca otwarty. Zawsze, gdy silnik jest pełen płynu chłodzącego, przegrzewanie trwa bardzo długo. Będziesz musiał go naprawić, co byłoby wyzwaniem technicznym 4/10. Prawdopodobnie będziesz potrzebować tylko klucza, przejściówki i nasadki 12 mm. Dobrym pomysłem może być również poczytanie o objawach złego termostatu.

#3. Pompa wody działa nieprawidłowo

Dodatkowy układ napędowy silnika Equinox napędza pompę wody w samochodzie. Prędkość pompy wodnej wzrasta wraz ze wzrostem obrotów silnika. Pompa wody obraca się powoli, gdy samochód pracuje na biegu jałowym. Uszkodzona pompa wody nie działa. Pompa wodna nie może przenosić płynu chłodzącego przez chłodnicę i wracać do silnika, gdy samochód się przegrzewa i pracuje na biegu jałowym. Zaparkuj samochód na biegu jałowym i przez kilka sekund obróć silnik do około 1000 obr./min poniżej czerwonej linii, aby to sprawdzić. Gdy nawet pompa wody zacznie się obracać, temperatura spadnie.

#4. Dopływ chłodziwa jest niski

Chociaż może to wydawać się sprzeczne z intuicją, gdy płyn chłodzący w Equinox jest niski, może działać dobrze, gdy wiatr uderza w chłodnicę. Po prostu nie ma wystarczającej ilości płynu chłodzącego, aby skutecznie schłodzić silnik na biegu jałowym. Napełnij chłodnicę oraz zbiornik płynu chłodzącego. Nigdy nie należy tego robić, gdy silnik jest gorący. Zamarzający płyn chłodzący silnik może „wstrząsnąć” blokiem, powodując pęknięcie lub utratę korka zamarzającego.

Chłodnica w Equinox ma dwa węże, które przychodzą i odchodzą. Podgrzany płyn chłodzący najpierw z silnika wraca do chłodnicy tylko po to, by go schłodzić. Drugi zastępuje płyn chłodzący pompą wody, aby silnik był chłodny. Z czasem te węże mogą pękać. Sprawdź je, aby sprawdzić, czy nie przeciekają. Niezależnie od tego, czy są wysuszone, powierzchnie powinny mieć pudrowy wygląd wszędzie tam, gdzie wyciekał płyn chłodzący (osady mineralne). Przyjrzyj się dokładniej grzejnikowi.

Nie to, czy użytkownicy widzą grzejnik, będzie odgrywać znaczącą rolę w ustaleniu, czy występuje przeciek. Wystąpił wyciek, jeśli jedna z płetw ma duże wyżłobienie lub spływającą po niej smugę, która pojawia się, gdy spływa z niej płyn chłodzący. W ten sposób można zlokalizować wyciek płynu chłodzącego. Wygląda na to, że między pompą wody a blokiem silnika znajdują się uszczelki.

Jeśli którakolwiek z tych uszczelek ulegnie awarii, nastąpi wyciek. Jeśli wszystkie elementy (układ zapłonowy, kierownica, pasek serpentynowy) utrudniają widzenie, jest to zazwyczaj trudne do zauważenia. Zawsze, gdy pod środkiem komory silnika znajduje się kałuża i nie widać żadnych innych wycieków, często jest to przyczyną wycieku. To nie jest rozwiązanie, aby go ponownie napełnić. W końcu płyn chłodzący musiałby wyciekać. Sprawdź pod pojazdem, gdy jest zatrzymany, aby zobaczyć, czy nie ma wycieków płynu chłodzącego. Jeśli tak, rozpocznij wyszukiwanie tuż nad kałużami.

To okładka!

Cieszymy się, że dowiedziałeś się, że Chevy Equinox 2008 przegrzewa się podczas biegu jałowego i nie działa grzałka. Jak wspomniano powyżej, są to najczęstsze odpowiedzi na taki problem, więc jeśli znajdziesz którykolwiek z powodów, powinieneś zabrać samochód do najlepszego warsztatu lub wezwać eksperta. Dziękuję, przyjaciele, za przeczytanie tego artykułu. Kliknij te linki, aby przeczytać powiązane artykuły; wiedzieć jak uruchomić podgrzewacz cwu w kamperze i ile wymienić rdzenia podgrzewacza.