2 sposoby ochrony drzwi szafek w kuchni uszkodzonej przez wodę?

W tym artykule zostaną omówione różne sposoby ochrony drzwi szafek w kuchni uszkodzonej przez wodę. Kluczowe działania, które należy podjąć, to uszczelnienie i naprawa przecieków. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wykonać te rozwiązania.

Sposoby ochrony drzwi szafek kuchennych

1. Hydroizolacja

Nie ma lepszego sposobu na uniknięcie uszkodzeń spowodowanych przez wodę niż impregnacja rzeczy. Ponieważ w kuchni nie da się uniknąć rozlania wody, najlepszym sposobem ochrony cennych szafek kuchennych jest uodpornienie ich na wilgoć. Zobaczmy, które części Twojej kuchni wymagają hydroizolacji, aby to osiągnąć.

2 sposoby ochrony drzwi szafek w kuchni uszkodzonej przez wodę?

Zlewozmywak

Przez zlew kuchenny oznacza obszar wokół niego. Sprawdź sufit wokół niego. Znajdź i napraw wszelkie pęknięcia i luźne uszczelki, ponieważ są to obszary, w których może płynąć woda przed uszkodzeniem szafek.

Co powiesz na płytki wokół zlewu? Czy jest jakaś fuga odpryskująca lub pękająca? Bądź szybki i wymień, a następnie uzupełnij je.

Jeśli Twoje stanowisko pracy składa się z materiałów drewnianych, pokryj je lakierem. Uszkodzenia, jakie woda może spowodować na tych drewnianych powierzchniach, mogą prowadzić do pęknięć i wycieków. Te pęknięcia i przecieki w końcu trafią do szafek kuchennych.

Na koniec uszczelnij obszar pod zlewem. Złe instalacje spowodują wycieki, które mogą uszkodzić szafki.

Rury i krany

Rury i krany to koła ratunkowe w Twojej kuchni. Są to również obszary, w których mogą wystąpić przecieki i spowodować największe uszkodzenia szafek, na przykład w przypadku pękniętych rur. Uszczelnienie rur i kranów zapewni, że tak się nie stanie.

Możesz już uszczelnić swoje rury PCV i metalowe w mniej niż piętnaście minut za pomocą silikonu za mniej niż dziesięć dolarów. Jest to o wiele tańsze i mniej pracochłonne niż naprawy w przypadku kuchni uszkodzonej przez wodę.

Powrót do ekranu

Pomimo trendu w przepięknych backsplashach, pamiętaj, że ważniejsza jest funkcjonalność i trwałość. Uszczelnienie backsplash kitem zapewni, że płyny z patelni i garnków nie dostaną się do szafek. Kondensacja pary zostanie również zabezpieczona przed spływaniem do szafek.

Szafy

Wreszcie, dlaczego nie uszczelnić samych szafek? Podobnie jak w przypadku powierzchni drewnianych na stanowisku pracy, nałóż dobry podkład, a następnie wykończ bezbarwnym lakierem lub poliuretanem. Dzięki temu woda będzie po prostu spływać po powierzchni w przypadku jakichkolwiek rozprysków lub wycieków.

Istnieją również powłoki gumowe natryskowe zawierające wodoodporny lakier. Są tanie i bardzo łatwe w aplikacji. Znajdź taki, który jest odporny na ciepło, trwały i szybko schnie.

Alternatywnie możesz zdecydować się na zainstalowanie wodoodpornych mat lub przyklejenie płytek winylowych do wewnętrznej powierzchni drzwi szafek kuchennych. Oba te materiały odpychają wodę i chronią drzwi szafki.

2. Napraw wycieki

Inną techniką, która idzie w parze z hydroizolacją, jest wykrywanie i korygowanie nieszczelności. Ponieważ wilgoć jest głównym wrogiem szafek drewnianych, zapewnienie, że woda pozostanie tam, gdzie powinna być przechowywana, jest niezbędne. W przypadkach, w których środki zapobiegawcze nie wystarczyły, a już jest wyciek, równie ważne jest, aby wiedzieć, jak je naprawić.

Użyj czujnika wycieku

Lepiej jest zapobiegać niż leczyć. To słynne zdanie odnosi się również do wycieków kuchennych. Większych, bardziej problematycznych przypadków można uniknąć, gdy zostaną zauważone wcześniej.

Czujniki nieszczelności są zwykle dostarczane w paczkach i sprzedawane od dwudziestu do trzydziestu dolarów. Jednostki są umieszczone w szafce przy podstawie kuchennej. Po wykryciu wycieku w szafce włączy się alarm.

Uważaj na pleśnie

Ostateczną oznaką akumulacji wilgoci jest wykrycie zapachu pleśni. Zapach stęchlizny jest powodowany przez pleśnie, czyli organizmy, które potrzebują wilgoci do rozmnażania się. Nieprzyjemny zapach jest wyczuwalny jeszcze zanim zobaczysz kolonie pleśni, których wygląd zmienia się od watowatych łat do czarnych plam.

Jeśli kiedykolwiek zdarzy się, że w Twojej szafce jest już pleśń, przetrzyj zaatakowane miejsca szmatką nasączoną alkoholem. Zapobiegaj zanieczyszczeniu nienaruszonych powierzchni. Następnie zajmij się źródłem wycieku, aby to się nie powtórzyło.

Znajdź przecieki i załataj je

Nieszczelności w kuchni mogą być spowodowane zużyciem, wadliwym działaniem podzespołów lub problematycznym zaworem wody. Jeśli wykryłeś nieszczelność lub pękniętą rurę, natychmiast zajmij się tym. Nie wahaj się zatrudnić profesjonalnego usługodawcę, ponieważ zły system wodno-kanalizacyjny może wpłynąć nawet na fundamenty Twojego domu.

Dodatkowa wskazówka: trzymaj się z dala od desek PCV

Płyty PCV (polichlorek winylu) zyskują ostatnio na atrakcyjności ze względu na atrakcyjną cenę i łatwość użytkowania. Koszt desek PCV może być nawet o połowę niższy niż ceny drewna liściastego i sklejki.

Należy unikać płyt PCV jako materiału bazowego szafek kuchennych z następujących powodów:

  • PVC nie jest odporny na ciepło
  • Nie może utrzymać dużej wagi, w przeciwieństwie do metalu lub twardego drewna
  • Ramka z czasem wygina się i odkształca
  • Jest stosunkowo nietrwały i zwisa po dziesięciu do piętnastu lat

Wniosek

Teraz, gdy już wiesz, jak chronić drzwiczki szafek w kuchni uszkodzonej przez wodę, wszystko, co musisz zrobić, to odpowiednio zachować swoje szafki kuchenne. Pamiętaj, aby być stale proaktywnym i szybko reagować w przypadku wykrycia źródła wycieku. Później pochwalisz się za podjęcie niezbędnych kroków naprzód i nie czekanie, aż rachunek za naprawę wzrośnie.