2 sposoby na umieszczenie stolika końcowego między sofą a kanapą dwuosobową

Wiedza o tym, gdzie umieścić każdy mebel w domu, jest formą sztuki, która łączy swój funkcjonalny cel z osobistym poczuciem smaku i designu. W tym artykule przyjrzymy się, jak umieścić stolik między sofą a kanapą w salonie i jak Twoje potrzeby wpłyną na ich aranżację.

Częścią radości z remontu salonu jest zastanowienie się, gdzie je strategicznie umieścić i ile możesz chcieć. Ale zanim zajmiemy się umieszczeniem stolika końcowego pomiędzy sofą a sofą, musimy znać definicję każdego posiadanego przez nas mebla, sofy, sofy i oczywiście stolika.

2 sposoby na umieszczenie stolika końcowego między sofą a kanapą dwuosobową

Co to jest sofa dwuosobowa?

Loveseat to jeden z dwóch rodzajów dwumiejscowych krzeseł. Jeden wariant jest niemal synonimem „sofy dwuosobowej”. Zazwyczaj jest wyposażony w dwa tapicerowane siedzenia.

Inny rodzaj, znany również jako tête-à-tête, ławka do zalotów, ławka do pocałunków, krzesło plotkarskie lub ławka do rozmów. To każdy rodzaj mebli dwumiejscowych, w których zaaranżowano je w kształcie litery S. Pozwala to dwóm osobom rozmawiać, patrząc na siebie i będąc w zasięgu ręki, przy jednoczesnym zachowaniu skromnej bariery między nimi.

Co to jest sofa?

Sofa to mebel, który może pomieścić dwie lub trzy osoby. Jest również znany jako kanapa, futon lub chesterfield. Najczęściej występuje w kształcie ławki, z tapicerowanymi podłokietnikami i typowo sprężynami i niestandardowymi poduszkami.

Co to jest stół końcowy?

Stolik końcowy to mały stolik, który zwykle ma mniej więcej wysokość ramienia krzesła. Ludzie używają go z większym meblem, takim jak sofa. Stoliki końcowe zapewniają wygodne miejsce na oświetlenie, podstawki pod napoje i inne przedmioty, które są łatwo dostępne z sofy.

Często sprzedawane są jako para lub jako trzyczęściowy zestaw stołów do salonu — dwa stoliki boczne i pasujący stolik kawowy. Dzięki temu możesz z łatwością umieścić stolik końcowy między sofą a kanapą.

Stolik końcowy prawie prawdopodobnie zwiększy koszty wyposażenia Twojego domu. Zwykle kosztują od 75 do 400 dolarów. Samo posiadanie wielu z nich w salonie podniesie koszty zakupu wszystkich nowych mebli. Czy to na pewno konieczne?

Chociaż stoliki końcowe nie są niezbędnymi elementami Twojego domu, zapewniają wiele korzyści. Stoliki końcowe są idealne do dodania oświetlenia lamp. Podobnie, aby mieć w zasięgu ręki wszystkie przedmioty niezbędne do Twojego salonu, które zawsze chcesz mieć w zasięgu ręki. Jeśli nie chcesz używać stolików bocznych w swoim salonie, możesz zastąpić inne meble.

Stoły końcowe z dużą ilością miejsca wewnątrz są czasami projektowane i często zawierają dolną półkę na dodatkowe towary. Niektóre mają duże szuflady i zdejmowane blaty, które można wykorzystać jako tymczasowe stanowisko pracy.

Możesz użyć stolika końcowego jako alternatywnego źródła światła. Jeśli w Twoim pokoju brakuje naturalnego światła lub lubisz czytać w nocy, upewnij się, że stolik jest wystarczająco blisko miejsca, w którym lubisz siedzieć i czytać.

Stoliki boczne można używać na różne sposoby w pobliżu jednego lub obu końców sofy i sofy. Jeśli wybierzesz te pozycje dla swoich stolików końcowych, będziesz miał miejsce na lampki do czytania. Również dla małego wystroju, pilotów i innych przedmiotów, które wieczorem możesz czuć się ważne w zasięgu ręki.

Jeden na każdym końcu pięknie równoważy obszar i pozwala dodać odpowiedni wystrój, który odpowiada Twoim upodobaniom. Ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać odpowiedni stół końcowy do swojej konfiguracji.

Stół końcowy a stolik boczny

Podstawowym rozróżnieniem między stolikiem końcowym a stolikiem bocznym jest to, że stoliki boczne mają większą powierzchnię niż stoliki końcowe. Stolik boczny to mały stolik, który zazwyczaj umieszcza się po drugiej stronie pokoju lub przy ścianie. Stolik końcowy to mały stolik, który zwykle umieszcza się obok krzesła lub na końcu sofy.

Jak umieścić stolik końcowy między sofą a kanapą

Efekt symetryczny

Aby uzyskać asymetryczny efekt, umieść stoliki boczne po obu stronach sofy i dwuosobowej kanapy, w równej odległości od każdego ramienia. Stoliki boczne umieszczone blisko mebli do siedzenia nie powinny być wyższe niż podłokietniki krzesła i nie niższe niż wysokość siedziska. To świetny sposób na umieszczenie stolika końcowego między sofą a fotelikiem.

Powinien być nie więcej niż dwa cale wyższy niż podłokietniki sofy. Na przykład, jeśli ramię kanapy ma 22 cale wysokości, odpowiedni stolik końcowy powinien mieć wysokość od 20 do 24 cali. Stolik końcowy pomiędzy sofą a dwuosobową kanapą idealnie nadaje się do uzyskania efektu symetrycznego.

Efekt asymetryczny

Aby uzyskać swobodny, asymetryczny efekt, użyj niedopasowanych stolików końcowych. Wyśrodkuj jeden stolik końcowy między kanapą a sofą, tworząc małe, intymne miejsca do dyskusji. Umieść jedną w pobliżu okna, aby trzymać roślinę doniczkową lub w pobliżu regału, aby pochwalić się maleńkim tableau. Możesz również zdecydować się na umieszczenie w ten sposób stolika końcowego pomiędzy sofą a sofą.

Wniosek o wstawieniu stolika między kanapę a kanapę

Stoliki końcowe mogą być zarówno niezbędnym, jak i wyrazistym elementem Twojego salonu. Aby odpowiedzieć na pytanie, jak umieścić stolik między sofą a kanapą dwuosobową, musisz znać swój cel. Możesz na przykład uzyskać efekt symetryczny lub asymetryczny. Bądź pewny, że stylizujesz swoje meble razem ze stolikami końcowymi.