2 sposoby, aby nauczyć się, jak łatwo spłaszczyć podłogę uszkodzoną przez wodę

Przybij deski lub wymieniaj je jeden po drugim; są to najlepsze sposoby na spłaszczenie podłogi uszkodzonej przez wodę. Zależy to od rodzaju podłogi i stopnia uszkodzenia przez wodę.

Podłogi drewniane zwykle wyginają się lub pęcznieją, gdy są przesycone wodą, więc spróbuj sprawdzić materiał podłogowy. Podłogi z twardego drewna można po prostu przybić z powrotem na miejsce, podczas gdy drewno laminowane będzie musiało zostać całkowicie wymienione.

2 sposoby

Oznaki zalania

Kilka problemów w domu powoduje szkody spowodowane przez wodę, takie jak nieszczelne rury, urządzenia, kiepska pogoda i powodzie. Musisz uważać na oznaki zalania wodą, zanim stanie się zbyt poważne.

Podłogi z twardego drewna

Podłogi te są wykonane z czystego drewna, zwykle z dębu lub hikory. Jest popularnym wyborem do podłóg, ponieważ jest wytrzymały i może przenosić duże obciążenia.

Niestety drewno liściaste nie jest podatne na uszkodzenia przez wodę. Może wykazywać zużycie, gdy jest zbyt długo moczone.

Odnotujesz obrażenia od wody, jeśli zobaczysz:

  • Ciemne plamy – Te plamy są oznaką pleśni z nadmiernej wilgoci.
  • Wybrzuszenie – To uszkodzenie ma miejsce, gdy deski podłogowe pęcznieją w górę.
  • Bańkowanie – Zobaczysz, że Twoja podłoga ma nierówne krawędzie.
  • Wyboczenie – to uszkodzenie ma miejsce, gdy deski są całkowicie usunięte z podłoża.

Podłogi laminowane

Podłogi te są wykonane ze sklejonych ze sobą różnych gatunków drewna. Podłogi laminowane są również doskonałe do domów, ponieważ są odporne na zarysowania, łatwe do czyszczenia i niedrogie.

Minusem tego materiału jest to, że jest podatny na uszkodzenia przez wodę, więc nie jest idealny do łazienek i kuchni. Nawet w bezpieczniejszych obszarach domowych podłogi laminowane mogą mieć zbyt dużo wilgoci. Zwróć uwagę na ślady zawilgocenia podłóg laminowanych.

  • Wypaczenie – Kiedy deski są mokre, wybrzuszają się lub „kubkują”.
  • Przebarwienia – Ciemne plamy mogą oznaczać pleśń lub pleśń na twoich deskach.
  • Obrzęk – To uszkodzenie zwykle występuje na krawędziach desek.

Proces krok po kroku dotyczący naprawy podłogi uszkodzonej przez wodę

Po zauważeniu uszkodzeń nadszedł czas, aby naprawić wypukłe podłogi. Drewno liściaste i drewno laminowane mają różne podejścia do naprawy.

Metoda nr 1. Spłaszczanie podłóg drewnianych

Drewno liściaste jest bardziej wytrzymałe, więc może wymagać jedynie drobnej naprawy.

Krok 1. Napraw małe wypaczone obszary

Wybrzuszone deski można ponownie przybić gwoździami lub przykręcić płasko do podłogi.

Krok 2. Usuń poważnie uszkodzone obszary

Niektóre części mogą mieć większe uszkodzenia, dlatego należy je wymienić. Wytnij spleśniałe części piłą i usuń je sklejką. Wymień deski na coś podobnego do podłogi, którą masz.

Krok 3. Szlifować deski

Szlifowanie sprawi, że Twoje deski będą wyglądać równomiernie, a teraz Twoja podłoga wróciła do normy!

Metoda nr 2. Spłaszczanie podłóg laminowanych

Podłogi laminowane mogą wchłonąć więcej wilgoci, więc będziesz potrzebować głębszych napraw.

Krok 1. Wysuszyć podłogę

Użyj osuszacza lub kilku wentylatorów; Twoja podłoga wkrótce się wybrzuszy.

Krok 2. Usuń uszkodzone deski

Zacznij od desek przy ścianie i pracuj do wewnątrz. Usuń wszystkie deski, które mają widoczne uszkodzenia, a może nawet całą podłogę, jeśli to konieczne.

Krok 3. Wymień uszkodzone deski

Możesz ponownie użyć niektórych desek, które są nadal w dobrym stanie. Upewnij się, że podłoże jest również całkowicie suche przed położeniem nowych desek.

Czy należy również naprawić podłoże?

Podłoże to część pod główną podłogą i zwykle jest wykonana ze sklejki lub betonu. Czasami ta uszkodzona część sprawia, że ​​Twoje deski unoszą się i pęcznieją pod wpływem wilgoci, a kiedy na nią nadepniesz, może wydawać się bzdurna.

Przed wymianą głównych desek konieczna jest naprawa podłoża. Uszkodzone części podłogi można usunąć piłą tarczową, a następnie przykleić nową sklejkę. Ta warstwa jest podstawą podłogi, dlatego musi być w doskonałym stanie, aby deski nie wybrzuszały się.

Jak zapobiegać pęcznieniu podłóg drewnianych

Naprawy spłaszczania podłogi mogą być kosztowne, zwłaszcza gdy uszkodzenia są poważne. Dlatego musisz chronić swoje deski przed uszkodzeniem przez wodę, aby obniżyć koszty.

Połóż dywaniki na podłodze

Dywany mogą chronić Twoje deski przed drobnymi posypkami i przeciekami. Najlepiej robić to w pobliżu urządzeń zależnych od wody, takich jak zmywarki, pralki i lodówki.

Spraw, aby deski były wodoodporne

Używaj produktów, takich jak powłoka lub wosk, aby chronić podłogę. Możesz nałożyć powłokę lub uszczelniacz na deski przed ich zamontowaniem; pamiętaj, aby ponownie nakładać substancję chemiczną co 12 miesięcy.

Możesz również nałożyć wosk na podłogę, którą musisz równomiernie rozprowadzić. Tylko upewnij się, że na twoich deskach nie ma uretanu, ponieważ mogą stać się zbyt śliskie. Tę substancję należy również nakładać co 12 miesięcy.

Czy ubezpieczenie domu pokryje wyboczenie podłogi?

Jeśli uszkodzenie podłogi przez wodę jest poważne, być może trzeba będzie wymienić całość. To będzie wysoki koszt naprawy.

Może więc ubezpieczenie właściciela domu może trochę pomóc? Czy pokryje szkody i koszty naprawy?

Cóż, to zależy od okoliczności zalania. Większość ochrony ubezpieczeniowej obejmuje szkody spowodowane wyciekami i wadliwymi urządzeniami; może nawet zakryć przelew ścieków, jeśli masz szczęście.

Inną kwestią jest jednak powódź spowodowana pogodą. Większość ludzi musi uzyskać oddzielne ubezpieczenie od powodzi, aby pokryć te problemy. Pamiętaj tylko, aby pójść na kompromis ze swoim agentem i poprosić o pomoc prawnika, jeśli masz pytania.

Wniosek

Pęcznienie i wyboczenie to pewne oznaki nadmiernej wilgoci na podłogach. Możesz przywrócić normalne działanie desek, jeśli wiesz, jak wyrównać podłogę uszkodzoną przez wodę. Twój dom znów będzie czysty i suchy!