2 proste wskazówki, jak zmiękczyć skórę uszkodzoną przez wodę

Masaż odżywką to najlepszy sposób na zmiękczenie skóry zniszczonej przez wodę. Możesz nawet pominąć odżywkę z powodu drobnych uszkodzeń, ponieważ skóra może łatwo się regenerować.

Dzięki tym sztuczkom nie będziesz się martwić, co zrobić, gdy zamoczą się buty, torby lub sofa. Nawet szkody spowodowane powodzią można łatwo naprawić.

2 proste wskazówki

Jak wrażliwa jest skóra na wodę?

Więc możesz się zastanawiać, ile wody może zaszkodzić skórze? Co zaskakujące, skóra nie jest tak wrażliwa na wodę, jak myślisz.

Zamoczenie skóry nie jest zalecane, ale to nie znaczy, że materiał nie wytrzyma kilku upadków. Problemy nie pojawiają się z powodu wody, ale dlatego, że naturalne olejki w skórze wiążą się z cząsteczkami wody.

Gdy woda wyparuje, odessany zostaje również olej, przez co skóra staje się sztywna i krucha. Czasami zanieczyszczenia wody, takie jak bakterie lub minerały, mogą przyczynić się do uszkodzenia skóry. Sama woda jest najmniejszym z twoich zmartwień.

Jednak naprawa jest łatwym procesem. Potrzebujesz minimum czasu i materiałów, aby Twoja skóra wyglądała jak nowa.

Proces zmiękczania skóry uszkodzonej przez wodę

Kilka okoliczności może prowadzić do uszkodzenia twoich wyrobów skórzanych przez wodę, więc powinieneś wiedzieć, jak naprawić swoje rzeczy. Na szczęście przywracanie materiału jest wystarczająco proste, aby zrobić to w domu!

Metoda nr 1. Drobne uszkodzenie przez wodę

Czasami pech przejmuje kontrolę nad twoim dniem. Nosisz skórzane buty, gdy jest deszczowo, albo wylewasz wodę na całą nową torbę. Najlepiej działać szybko, aby twoje rzeczy nie zostały poważnie uszkodzone.

Krok 1. Wysuszyć materiał

Pamiętaj, aby wysuszyć rzeczy w temperaturze pokojowej i unikaj używania suszarki. Sztuczne ciepło może jeszcze bardziej uszkodzić skórę

Krok 2. Zetrzyj nadmiar brudu

Użyj wilgotnej szmatki i delikatnie wyczyść materiał. Pamiętaj, że brud może bardziej uszkodzić skórę niż woda.

Krok 3. Pozwól skórze ponownie wyschnąć

Po oczyszczeniu pozostaw materiał do wyschnięcia, aby można było go odpowiednio masować.

Krok 4. Masuj skórę i nałóż odżywkę

Sam masaż może przywrócić skórze jej pierwotną teksturę, ale jeśli chcesz lepszej ochrony, możesz również zastosować odżywkę do skóry. Użyj niestrzępiącej się szmatki lub palców, aby nałożyć odżywkę na całą skórę. Teraz Twój materiał jest mocniejszy niż wcześniej!

Krok 5. Jeśli zastosujesz odżywkę, pozwól jej stwardnieć

Wywieś skórę na co najmniej dwie godziny, aby wchłonęła odżywkę. Teraz Twoje kawałki są jak nowe!

Metoda nr 2. Uszkodzenia spowodowane zalaniem

Czasami twój pech może być ekstremalny, a twoja skórzana odzież zostaje złapana w powodzi. Potencjalną ofiarą może być twoja skórzana kanapa, a oto jak możesz to naprawić.

Krok 1. Usuń formę

Wilgotne środowisko to raj dla pleśni i pleśni. Musisz więc usunąć te zanieczyszczenia przed odnowieniem skóry.

Do czyszczenia możesz użyć nylonowej szczotki i mydła. Pamiętaj, aby wykonywać swoją pracę na zewnątrz i stosować odpowiednią ochronę, aby nie zachorować.

Krok 2. Pozwól skórze wyschnąć

Teraz Twoja kanapa jest wolna od pleśni, więc możesz pozostawić ją do wyschnięcia w temperaturze pokojowej do masażu.

Krok 3. Zastosuj odżywkę do skóry

Odżywka jest lepsza na kanapie, więc zrób to samo, co w przypadku innych ubrań. Pamiętaj, aby warstwy były równe i nakładaj je na cały kawałek.

Krok 4. Pozwól odżywce ustawić

Kiedy Twoja kanapa jest w pełni pokryta, możesz pozostawić ją do wchłonięcia odżywki do skóry na jeden dzień. Wtedy wróci do normy!

Jak chronić skórę przed uszkodzeniem

Teraz rozwiązałeś problem z wodą, ale ochrona skóry przed uszkodzeniem to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić. Oto kilka prostych wskazówek, jak utrzymać mocny materiał.

Wysuszyć skórę, jeśli jest mokra

Usuń nadmiar wody i pozostaw do wyschnięcia.

Sprawdź skórę, jeśli jest zbyt sucha

Miej pod ręką odżywkę do skóry i wmasuj ją w materiał.

Utrzymuj materiał w czystości

Upewnij się, że masz umyte ręce i codziennie zamiataj skórę miękką szmatką. Aby zapewnić najlepszą ochronę, używaj do czyszczenia odzieży dwa razy w roku środka do czyszczenia skóry.

Przechowuj skórę, jeśli nie jest używana

Przechowuj materiał w torbie z tkaniny, a następnie przechowuj go w suchym i chłodnym miejscu, z dala od światła słonecznego. Przewietrz skórę co kilka tygodni, aby zwalczać pleśń.

Czy ubezpieczenie pokryje Twoją skórę uszkodzoną przez wodę?

Czasami masaż nie wystarczy, aby naprawić galanterię skórzaną, więc będziesz potrzebować profesjonalnej naprawy. Koszty mogą opróżnić Twój portfel, więc czy istnieje sposób, aby ubezpieczenie pokryło szkody?

Możesz mieć plan ochrony mebli dla swojej sofy, który poradzi sobie z wszelkimi przypadkowymi uszkodzeniami. Ochrona ubezpieczeniowa może obejmować wszystko, od zalania po zalanie.

Twoje buty i torby mają również odpowiednie polisy ubezpieczeniowe. Skonsultuj się ze sklepem, w którym kupiłeś swoje rzeczy i znajdź idealny plan dla swojej odzieży. Zawsze możesz zapytać swojego prawnika, jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące ubezpieczenia.

Wniosek

Skóra jest niezwykle użytecznym materiałem, dlatego bolesny jest widok jej utraty jakości. Kiedy wiesz, jak zmiękczyć skórę uszkodzoną przez wodę, Twoja sofa, torby, buty i paski wytrzymają długo.