2 proste sposoby na to, ile metrów materiału do wykonania zasłon

Rośnie chęć dekorowania naszych pokoi wysokiej jakości tkaninami. Dlatego właściciele domów nieustannie prosili o usługi dekoratorów wnętrz, którzy połączyliby różne wzory i kształty, aby w dobrze wykonanych zasłonach wydobyć to, co najlepsze i atrakcyjność.

Ile metrów materiału na zasłony to kolejne pytanie, które przychodzi na myśl. Nie można uszyć ubrania dla siebie bez odpowiedniego pomiaru długości i szerokości materiału, który ma być użyty.

2 proste sposoby na to

W ten sam sposób należy zmierzyć i wiedzieć, ile metrów materiału należy wykonać na zasłony.

Miły wymiar to przepustka do wspaniałego wystroju pokoju. Ten wymiar zapewnia równowagę zarówno zasłonom, jak i karniszowi, niezależnie od preferowanego wzoru zasłony w pomieszczeniu. Sprawia również, że mocowanie zasłon do ściany przebiega szybciej niż oczekiwano.

Jak obliczyć, ile metrów materiału do wykonania zasłon

Procedury prawidłowego obliczenia, ile metrów materiału na zasłony są dużo, ale proste do zaobserwowania i zrozumienia.

Krok 1: Pomiar wysokości kurtyny

Użyjesz taśmy i zmierzysz wysokość zasłony, zaczynając od położenia pręta na zasłony. Masz wybór, czy zasłona dotyka podłogi, czy też na środku. Gdy mierzysz do żądanego punktu, mierzysz szerokość zasłony, która powinna odpowiadać szerokości pręta.

Krok 2: Zmierz szerokość kurtyny

Ponadto mierzysz i podwajasz pomiar szerokości. Na przykład, jeśli szerokość wynosi 32 cale, przechodzisz do 64 cali dla dwóch paneli, a następnie dodajesz 1 cal na naddatek na szew i dodajesz 6 cali na naddatek na długość.

Jeśli długość wynosi 68 cali, potrzebujesz dwóch paneli tkaniny o wymiarach 34 na 90 cali. Większość tkanin zasłonowych występuje w panelach o szerokości 36 cali, a po podzieleniu tego przez 180 daje to 5 jardów.

Jak mierzyć tkaninę na zasłony?

Ile metrów materiału na zasłony mówi więcej o tym, jak mierzyć materiał na zasłony. Pierwszym z nich jest uzyskanie wymaganej długości karnisza, a następnie zabranie kilku centymetrów materiału nad okno, biorąc pod uwagę dodatkową tkaninę.

Następnie mierzysz szerokość za pomocą pręta. Ponieważ tkaniny zasłonowe są dostępne w różnych szerokościach, pozwala to lepiej zaplanować szycie.

Musisz dodać dodatkowy szew lub rąbek, aby zapewnić dodatek. Od 1 do 8 cali może wystarczyć na dodatek w zależności od pożądanego stylu zasłony, a przy tych wszystkich wyjaśnieniach uzyskanie wymaganej tkaniny na zasłony byłoby trudne.

Ile potrzebuję tkaniny na zasłony z zakładką?

Tutaj interesuje Cię tylko szerokość, ponieważ pomiar długości jest już standardowy.

Po zmierzeniu szerokości dodajesz 12 cali, aby panel zachodził na środek okna, a gdy masz sumę, mnożysz ją przez 2,25, więc suma będzie wielkością szerokości potrzebną do plisy zasłony w pokojach.

Na koniec dzielisz otrzymaną sumę przez liczbę centymetrów materiału, którego chcesz użyć na zasłonę. Dlatego jeśli szerokość wynosi 60 cali, dzielisz sumę przez 60 i zaokrąglasz w górę. To, co ostatecznie otrzymasz, jest mnożone przez długość zasłony, podczas gdy ta suma zostanie podzielona przez 36, aby uzyskać sumę wymaganego metrażu.

Czy potrzebuję dodatkowej tkaniny na zasłony?

Ile jardów materiału na zasłony wyjaśniono wcześniej, pozwoliłoby zrozumieć, że w tkaninie są dodatki. Ale jeśli udałoby się uzyskać wystarczającą ilość materiału potrzebnego do wykonania zasłon, istnieje potrzeba ich użycia.

Ten dodatkowy materiał znajduje się na obszyciach obszycia i górnej części zasłony. Zszywasz go pod spodem, aby był poza zasięgiem wzroku i był gładki i schludny. Miejsce umieszczenia dodatkowej tkaniny jest odmierzone i nie ma zasad określających, ile potrzebujesz, upewnij się tylko, że masz wystarczająco dużo, ponieważ możesz zmniejszyć nadmiar.

Jak zrobić tkaninę na zasłony kieszonkowe?

W tym przypadku bierzesz już gotową szerokość i mnożysz pełnię przez około 2. Na przykład, jeśli masz 100 cali, mnożysz ją przez dwa, co daje 200 cali. Następnie dodajesz pomiar dla zwrotów, który może wynosić 31/2 cala, aby reprezentować każdą stronę, co daje w sumie 207 cali.

Co więcej, dodajesz 4 cale na stronę, aby uzyskać podwójnie złożony brzeg, co daje łącznie 215 cali. Następnie podziel to przez szerokość tkaniny. Będziesz miał od 36 do 60 cali, z czego w tym przypadku zobaczysz 54, co równa się około 3,98 i około 4.

Następnie otrzymujesz pomiar długości, który wynosi 85 cali, a następnie dodajesz około 8 cali na obszycia, które dają około 93 cale długości zasłony.

Dodaj 21/2 cala na obudowę i nagłówek, co daje teraz 95 i pół cala długości, a aby w końcu uzyskać metraż, mnożysz 95 1/2 przez 4, aby teraz otrzymać 382, ​​a następnie dzielisz przez 36 , a Twój całkowity metraż, który będzie potrzebny, wynosi 10,61 lub około 11.

Wniosek

Jedną z istot posiadania wielu tych obliczeń, aby wiedzieć, ile metrów materiału na zasłony jest to, że zaoszczędzisz trochę materiałów, które marnujesz używając tkaniny do produkcji zasłon. Ilość materiału potrzebnego do wykonania zasłon zależy od długości i szerokości okna, którą dokładnie mierzymy za pomocą karnisza.