2 proste sposoby na pozbycie się zapachu pleśni w łazience

Pierwszym krokiem do pozbycia się zapachu pleśni w łazience jest sprawdzenie, skąd on się wziął. Więcej na ten temat dowiesz się, czytając artykuł.

Wyjaśnienie zapachu pleśni

Twoja pierwsza myśl po stwierdzeniu, że twoja łazienka pachnie ziemią, może być taka, że ​​brakuje jej wentylacji. Cóż, to po części powód.

2 proste sposoby na pozbycie się zapachu pleśni w łazience

Mówiąc dokładniej, brak wentylacji w Twojej łazience doprowadził do nieuregulowanej wilgoci. Nieuregulowana wilgotność powodowała następnie wzrost pleśni.

Krótko mówiąc, pleśń jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu w Twojej łazience. Podobnie jak pleśń, również wydziela zapach stęchlizny i powinien ostrzegać przed rozwojem grzybów w łazience.

Jeśli chcesz porównać zapach pleśni i pleśni, oto artykuł, który odpowie na twoje pytanie: „jak pachnie pleśń w domu?”

Jednak w przeciwieństwie do pleśni, pleśń nie jest tak szkodliwa dla twojego domu. Chociaż może to przyciągać rozwój pleśni, jeśli tak się stanie, to zupełnie inna sytuacja.

Po poznaniu zapachu pleśni możesz się zastanawiać, jak urósł w Twojej łazience. Zobaczysz odpowiedź na to poniżej.

Jak pleśń rośnie w łazienkach?

Pleśń i pleśń mają wiele podobieństw. Jednym z nich są kryteria środowiska, w którym mogą się rozwijać.

Mówiąc bardziej konkretnie, pleśń i pleśń potrzebują do wzrostu wilgoci, źródła pożywienia, określonej temperatury i tlenu. Może to wydawać się skomplikowane i niemożliwe do spełnienia, ale ostatnim kryterium, jakiego potrzebują, jest głównie woda.

Oznacza to, że drugie kryterium istnieje w prawie każdej części twojego gospodarstwa domowego. Zarodniki pleśni i pleśni muszą poczekać na pojawienie się na powierzchni wycieków (lub innych uszkodzeń spowodowanych przez wodę).

Pleśń zwykle rośnie na płytkach prysznica i może plamić płytki i farbę. Jednak, jak wspomniano powyżej, może przyciągać rozwój pleśni, a walka z pleśnią jest bardziej niebezpieczna.

Pleśń może przenikać przez powierzchnię, na której rośnie, osłabiając w ten sposób jej integralność. Jeśli pleśń dostanie się do płyty gipsowo-kartonowej, może ją zniszczyć.

Po zanieczyszczeniu pleśnią płyty gipsowo-kartonowe zwykle są wymieniane. Aby zmniejszyć szanse na zdobycie pleśni, oto artykuł na temat najlepszej odpornej na pleśń płyty gipsowo-kartonowej, która może Ci pomóc.

Ponieważ zapach stęchlizny jest tylko ostrzeżeniem, jest kilka kroków, zanim usuniesz ziemisty zapach z łazienki. Przyjrzyj się krokom i różnym sposobom pozbycia się zapachu pleśni.

Jakie są sposoby na pozbycie się zapachu pleśni w mojej łazience?

Krok 1. Najpierw musisz dowiedzieć się, co spowodowało zapach pleśni. Jak wspomniano powyżej, może to być spowodowane brakiem wentylacji.

Jednak może to być również spowodowane wyciekami z rur. Sprawdź, gdzie koncentruje się wzrost, ponieważ może to powiedzieć, gdzie jest uszkodzenie przez wodę.

Uważaj również na rozwój pleśni. Oto artykuł rozróżniający pleśń i pleśń, który pomoże ci określić, z jakim grzybem masz do czynienia.

Krok 2. Następnie oddziel elementy, których dotyczy problem, od tych, które nie są zanieczyszczone. Następnie odpowiednio je wyczyść.

Ponieważ pleśń nie niszczy przedmiotów takich jak pleśń, łatwiej będzie je usunąć. Ponadto nie będziesz musiał wyrzucać skażonych przedmiotów.

Nie zapomnij również założyć odzieży ochronnej, ponieważ pleśń może nadal wywoływać reakcje alergiczne.

Krok 3. Po oczyszczeniu miejsca pracy możesz teraz popracować nad pozbyciem się zapachu pleśni. Oczywiście wiąże się to również z zabiciem pleśni.

Poniżej znajdują się różne przedmioty, których możesz użyć do zabicia pleśni w swojej łazience:

 • Olejek z drzewa herbacianego – Olejek z drzewa herbacianego to olejek eteryczny zdolny do zabijania pleśni i usuwania jego zapachu w łazience. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu jest skuteczny przeciwko pleśni i pleśni.
 • Aby użyć olejku z drzewa herbacianego (TTO) przeciwko pleśni, musisz zmieszać wodę i olejek z drzewa herbacianego. Następnie umieść go w czystej butelce ze spryskiwaczem.

  Na każdą filiżankę wody potrzebujesz tylko jednej łyżeczki TTO. Jeśli uważasz, że Twój problem z pleśnią tego wymaga, możesz dodać więcej TTO.

  Jednak olejek z drzewa herbacianego nie jest tani, więc lepiej być z nim oszczędnym. Jednak ostatecznie to twój wybór.

  Na koniec rozpyl mieszankę TTO na dotknięty obszar. Pozostaw roztwór w okolicy na noc.

  Następnego dnia wytrzyj obszar i wysusz na powietrzu.

 • Soda oczyszczona – Innym produktem, który może zabić pleśń i jej zapach, jest soda oczyszczona. Możesz go mieszać z wodą lub octem, w zależności od stopnia zanieczyszczenia.
 • W przypadku silnego zanieczyszczenia wymieszaj od dwóch do trzech łyżeczek z czystym białym octem i włóż do pojemnika. Następnie spryskaj nim dotknięty obszar.

  Pozostaw roztwór sody oczyszczonej i octu na powierzchni do 20 minut. Aby usunąć pozostałości, przetrzyj obszar wilgotną szmatką.

  Możesz również dodać wodę do sody oczyszczonej, aby zamiast tego zrobić pastę. Następnie nałóż pastę na szczoteczkę do zębów i zetrzyj pleśń.

  Wniosek

  Wiesz już, że istnieją różne sposoby na pozbycie się zapachu pleśni w łazience. Istnieje również kilka kroków przed uporaniem się z pleśnią, więc miejmy nadzieję, że uda ci się je rozwiązać.