2 proste sposoby na czyszczenie zasłon tylko na sucho

Znormalizowana zasada testu czyszczenia zasłon to nie to samo, co samo czyszczenie na sucho. Ale czasami nie jest praktyczne czyszczenie bez znajomości kroków lub najlepszych praktyk, które należy zastosować, i dlatego chcesz dostosować się, aby pogoda była przyjazna dla twoich zasłon.

W tym przypadku, jak czyścić tylko zasłony na sucho, udzielimy szczegółowego wyjaśnienia, które poprowadzi Cię tylko do zasłon do czyszczenia na sucho.

2 proste sposoby na czyszczenie zasłon tylko na sucho

Możesz również rozważyć utrzymywanie zasłon w suchości i czystości. Możesz spróbować zrobić to sam, ponieważ zabranie zasłony do pralni chemicznej może być dość drogie.

Jeśli chcesz czyścić tylko zasłony i korzystać z regularnego prania i prasowania, ryzykujesz zmianę wyglądu i charakteru tkaniny zasłonowej.

Poznasz najlepszą i prostą metodę czyszczenia na sucho tylko zasłon, jeśli chcesz to zrobić samodzielnie.

Uwaga: firany tylko do czyszczenia chemicznego wymagają specjalnego traktowania w utrzymaniu i utrzymaniu ich w czystości i nie można stosować żadnej metody. Tkaniny suszone na zewnątrz przyciągają do siebie dużo kurzu ze względu na zawartą w nich wilgoć (wodę).

Łatwe kroki dotyczące czyszczenia tylko zasłon

Poniższe kroki wskażą Ci, jak czyścić zasłony tylko na sucho, a proste zrozumienie tych kroków pozwoli Ci dowiedzieć się, jak to zrobić samodzielnie.

Krok 1: Korzystanie z pralki

Jeśli masz już pralkę, ten krok może być najlepszą opcją do przyjęcia. Pamiętaj, że nie pierzesz tkanin zasłonowych, jak w normalny sposób, aby czyścić zwykłe ubrania na sucho.

Podążasz za tym procesem, ponieważ zwykłe tkaniny mogą być barwione, a ich mieszanie pomoże tylko zabarwić kolorową tkaninę (kurtynę) – powodując zmianę jej koloru.

Aby z powodzeniem korzystać z pralki w zasłonach przeznaczonych tylko do prania chemicznego, wystarczy włożyć tylko zasłonę do pralki i zmienić letnią wodę na chłodną lub zimną. Powodem jest to, że zimna woda pomaga zatopić detergent w nasączonych tkaninach, co ułatwia pranie.

Używaj detergentu lub mydła, które są zalecane tylko do prania lekkich tkanin lub tylko zasłon, ponieważ zwykły lub normalny detergent zawiera reaktywne chemikalia, które mogą zmienić teksturę tkanin.

A w przypadku firan, które mają linkę, przytrzymasz rąbek tkaniny w miejscu, gdzie linka się kończy i delikatnie upierzesz.

Ta praktyka tylko stara się utrzymać linię na zasłonach. Wykonaj pranie sznurka do ostatniej kreski, a następnie powieś firankę do wyschnięcia lub rozłóż tkaninę i pozostaw do wyschnięcia.

Krok 2: Pranie zasłony w domu

Próbując odpowiedzieć „Jak czyścić chemicznie tylko zasłony”, metoda prania tkaniny w domu (zrób to sam) może być tutaj skuteczna, ponieważ koszt wynajęcia profesjonalnej pralni chemicznej do zasłon może być kosztowny.

O dziwo, ten krok jest prosty, ale skomplikowany, jeśli nie masz jeszcze prawdziwego przewodnika, jak zacząć.

Ten krok polega na wzięciu umywalki (lub dowolnego sprzętu, którego używasz do mycia, najlepiej wanny) i napełnieniu zimną wodą.

Zalecany detergent do prania firan wlej tylko do wody i zamieszaj. Weź zasłonę i delikatnie włóż ją do wanny i umyj tak dokładnie, jak tylko możesz.

Ta czynność tylko pomaga uniknąć zmian w kolorze lub teksturze. Następnie wyczyść firankę – jeśli Twoja firana ma linię, delikatnie i unikaj szorstkości tkaniny, aby zachować jej fakturę i zadbać o jej schludny wygląd.

Delikatnie umyj linie na zasłonie od jednej linii do drugiej.

Kontynuuj pranie, aż uzyskasz równomierne pranie w tkaninach. Zawieś wyprane tkaniny/zasłony, aby uniknąć marszczenia się zasłon.

Zwróć szczególną uwagę na rodzaj detergentu, którego chcesz użyć i sprawdź jego zalecenia przed użyciem, ponieważ ten detergent może spowodować uszkodzenie tkanin.

W przypadku tych samouczków poniżej dodano więcej odpowiedzi dla zrozumienia.

Jak suszyć tylko zasłony czyszczące bez zdejmowania ich?

Jeśli nie chcesz spuszczać zasłony do prania i szukasz sposobu na utrzymanie zasłony w czystości, użyj;

  • Odkurz, aby uwolnić zasłonę od kurzu
  • Pędzel do szczotkowania drobnych włókien zasłony
  • Potrząśnij zasłoną, aby uwolnić ją od kurzu.

Czy mogę używać dowolnego detergentu do prania zasłon przeznaczonych tylko do czyszczenia chemicznego?

Odpowiedź na to pytanie w temacie „jak czyścić chemicznie tylko zasłony” jest nie. Ta odpowiedź wynika z faktu, że zwykły detergent/mydło zawiera reaktywną zawartość, która może uszkodzić zasłonę.

Czy zasłony mogą się kurczyć podczas czyszczenia na sucho?

Tak, zasłona kurczy się, gdy jest niewłaściwie wysuszona i gdy używasz niewłaściwego mydła/detergentu do jej prania, przez co źle wygląda.

Kiedy należy prać zasłony?

Gdy odkryjesz, że twoje zasłony są brudne i obraźliwe do wszechobecnych, wiedz, że musisz je prać najwyżej dwa razy w ciągu 4 miesięcy.

Wniosek

W tym artykule o majsterkowaniu szczegółowo omówiliśmy, jak czyścić chemicznie tylko zasłony. Mam nadzieję, że czytając to DIY poszerzyłeś swoje horyzonty.