2 pomocne metody majsterkowania dotyczące czyszczenia podjazdu za pomocą pleśni

Jeśli zauważysz nieprzyjemny widok na swoim podwórku, być może będziesz musiał zrobić rozeznanie, „jak wyczyścić podjazd z pleśni”. Jeśli chodzi o utrzymanie i ulepszanie nieruchomości, równie dużo uwagi wymagają podjazdy.

Doskonałe pierwsze wrażenie zaczyna się od dobrze zbudowanego i dobrze utrzymanego wejścia. Zwiększa również cenę domu, gdy zamierzasz go sprzedać w przyszłości.

2 pomocne metody majsterkowania dotyczące czyszczenia podjazdu za pomocą pleśni

Aby pomóc Ci uniknąć tego problemu, oto skuteczny sposób czyszczenia podjazdu za pomocą pleśni.

Dlaczego musisz wyczyścić podjazd?

Podjazd to pierwsza część Twojego domu, którą widzą goście, i to ona przyciąga ludzi do bliższego przyjrzenia się. Użyteczne i estetyczne podjazdy to świetny sposób na zrobienie doskonałego pierwszego wrażenia.

Możesz zwiększyć wartość swojego domu, przebudowując swój podjazd, więc poświęć na to czas, pieniądze i wysiłek.

Możesz zaoszczędzić pieniądze, refinansując swój dom i umieszczając go na nowym podjeździe przy dzisiejszych cenach mieszkań. W przyszłości, gdy będziesz gotowy do sprzedaży swojej nieruchomości, zwrot z inwestycji będzie znaczący.

Jak pozbyć się pleśni z podjazdu?

Metoda nr 1. Korzystanie z myjki ciśnieniowej

Inwazyjne żywe istoty mogą wyłonić się z pęknięć i szczelin podjazdu z powodu normalnego zużycia betonu. Możesz spłukać podjazd, aby pozbyć się tych nieatrakcyjnych szkodników, zanim zaszkodzą one Twojemu fundamentowi.

Wytrzyj pleśń z ziemi za pomocą opryskiwacza ustawionego na najwyższy poziom mocy. Możesz zaoszczędzić pieniądze, robiąc to sam, jeśli masz dostęp do myjki elektrycznej.

Kilka wypożyczalni oferuje tę usługę, więc zanim zaczniesz, upewnij się, że wiesz, w co się pakujesz. Alternatywą jest zatrudnienie kogoś, kto zrobi to za Ciebie.

Metoda nr 2. Wybielacz

Uszkodzenia spowodowane plamami samochodowymi, śladami opon, chwastami i warunkami atmosferycznymi ostatecznie bledną biały wygląd większości betonowych podjazdów. Możesz użyć wybielacza, aby zachować oryginalny biały kolor.

Właściciele domów mogą użyć wybielacza, wody i detergentu, aby przywrócić swoim podjazdom ich naturalny biały kolor. Inne opcje czyszczenia podjazdu to wapno i okład.

Te środki często dają te same wyniki.

Mieszanka wybielacza i wody

Na podjazdach pleśń rośnie z powodu gromadzenia się wody, która zostaje uwięziona w pęknięciach. Ponadto rozwija się w regionach, które są zarówno wilgotne, jak i ciemne.

Istnieje zagrożenie dla każdego, kto ma kontakt z pleśnią ze względu na jego śliski charakter.

Na szczęście możesz to wyleczyć. Usuń pleśń, szorując, a następnie spłucz dotknięte obszary mieszanką wybielacza i wody.

Unikaj zanieczyszczenia roślin lub trawy środkiem czyszczącym podczas mycia podjazdu. Pogodny, słoneczny dzień jest idealny do zwalczania pleśni, ponieważ beton może całkowicie wyschnąć, zapobiegając dalszemu rozwojowi pleśni.

Krok 1. W wiadrze z mopem wymieszaj 4 litry ciepłej wody, 1 litr wybielacza chlorowego i 1/3 szklanki sproszkowanego detergentu. Chroń swoje ręce gumowymi rękawiczkami, ponieważ wybielacz jest dla nich toksyczny.

Krok 2. Następnie sprawdź rozwiązanie na małym kawałku asfaltu, aby upewnić się, że działa. Upewnij się, że wybielacz został wystarczająco rozpuszczony, aby nie pozostawić śladu na podjeździe.

Jeśli kolor okolicy się zmieni, użyj zwykłego białego octu, naturalnego środka czyszczącego i silnego środka przeciw pleśni.

Krok 3. Usuń plamy pleśni z podjazdu za pomocą miotły. Usuń wszelkie pozostałości wybielacza z podjazdu, spłukując go.

Gdy asfalt wyschnie, ślady pleśni znikną. Jeśli to konieczne, usuń wszelkie pozostałości pleśni szczotką do szorowania.

Aby uzyskać dodatkową pomoc, oto jak usunąć pleśń z chodnika i jak usunąć pleśń z betonowej podłogi.

Czy ocet może zabić pleśń na podjeździe?

Ocet może nie być najlepszą opcją jako środek zabijający pleśń na betonie lub podjazdach. Możesz unikać używania octu na określonych powierzchniach w domu ze względu na jego kwasowość.

Nie należy używać octu na:

  • Kamienie – Niektóre powierzchnie kamienne, takie jak marmur i wapień, można zmatowić i wytrawić octem.
  • Podłogi z naturalnego drewna – Czyszczenie podłóg drewnianych octem może uszkodzić powłokę ochronną, dlatego wielu producentów podłóg umieszcza ostrzeżenia na etykietach produktów.
  • Technologia elektroniczna – ekrany przeciwodblaskowe mogą ulec uszkodzeniu, a ocet może zakłócać działanie ekranów dotykowych.
  • Metale różnych rodzajów – Stal nierdzewna, aluminium i miedź to metale skorodowane przez ocet. Nawet w przypadku stali nierdzewnej ta praktyka jest generalnie odradzana.
  • Materiały podobne do porcelany – Używanie octu do usuwania pleśni z porowatych lub chłonnych powierzchni jest mało prawdopodobne. Jeśli zauważysz pleśń na płytkach sufitowych lub dywanie, czas je natychmiast wymienić.

Wniosek

Oprócz wykonywania czynności dotyczących czyszczenia podjazdu z pleśni, należy również regularnie sprawdzać swój dom. Wypatruj uszkodzeń spowodowanych przez wodę lub pleśni.

Upewnij się, że naprawiłeś wszelkie dziury w dachu lub rurociągach, które mogą pozwolić na gromadzenie się wody. W przypadku powodzi należy jak najszybciej osuszyć dom.