10 Szybko i Proste kroki, jak farbować poliestrowe zasłony!

Zasłony poliestrowe są materiałami syntetycznymi i są bardzo trudne do barwienia. Dlatego w tym procesie używamy specjalnego barwnika.

Zasłony poliestrowe są lepsze niż inne zasłony ze względu na łatwość wykonania i długowieczność (trwają długo). W tym artykule omówimy, jak farbować zasłony poliestrowe.

10 Szybko i Proste kroki

Poniższe materiały są tym, czego potrzebujesz, gdy planujesz farbować zasłony poliestrowe; Barwnik (Rit Dyemore), garnek lub czajnik, kubek do odmierzania ilości barwnika, metalowe szczypce, rękawiczki, detergent lub mydło w płynie, jelito grube, miara i kuchenka.

Proste kroki, jak zrobić barwione zasłony poliestrowe

Krok 1: Zmierz wagę kurtyny poliestrowej

Kiedy planujesz ufarbować poliestrowe zasłony, pierwszym krokiem jest dokonanie pomiaru. Ma to na celu ustalenie ilości użytego barwnika. Użyj skali pomiarowej, aby zmierzyć pojemność kurtyny poliestrowej.

W przypadku zasłon w 100% poliestrowych nakładany jest podwójny barwnik stosowany na zwykłych tkaninach ze względu na ich trudność w zaplamieniu.

Krok 2: Zanurz poliestrowe zasłony w ciepłej wodzie

Zanurz poliestrową zasłonę w ciepłej wodzie. Najlepiej dodać niewielką ilość mydła w płynie, aby zmyć wszelkie zanieczyszczenia, które uniemożliwią farbowanie zasłon.

Krok 3: Przygotuj kuchenkę i duży garnek do wrzenia wody

Następnym krokiem, kiedy planujesz farbować poliestrowe zasłony, jest postawienie dużego garnka na kuchence. Dodaj 10 litrów wody i pozostaw na 30 minut. Ilość wody powinna wystarczyć, aby zapewnić swobodny ruch zasłon w wodzie.

Podgrzej wodę do 200 ° F, powyżej temperatury wrzenia wody. Dodaj jedną łyżeczkę detergentu, aby zwiększyć poziom farbowania poliestrowych zasłon.

Krok 4: Załóż rękawiczki i zmierz ilość użytego barwnika

Użyj pary rękawiczek, aby zapobiec uszkodzeniu rąk przez barwnik, ponieważ jest to silna substancja chemiczna. Weź filiżankę i nabierz wystarczającą ilość barwnika i dodaj do jelita, gdzie gorąca woda jest już gotowa.

Krok 5: Sprawdź zdolność barwienia barwnika

Następnym krokiem w farbowaniu zasłon poliestrowych jest uzyskanie białej kartki papieru lub kartonu. Nabierz niewielką ilość i wylej na biały papier lub karton, aby sprawdzić jego zdolność do barwienia.

Krok #6: Zanurz poliestrowe zasłony w kąpieli barwiącej

Zasłony zanurza się w kąpieli barwiącej i powoli miesza metalowymi szczypcami. Kontynuuj mieszanie przez 10 minut i odstaw na chwilę. Mieszanie określa ilość barwnika, jaka przeniknie przez poliestrowe zasłony.

Krok 7: Pozostaw na chwilę zasłony poliestrowe w kąpieli barwiącej

Zasłony pozostawia się w kąpieli barwiącej na ponad 30 minut do godziny. Jest mieszany w odstępach czasu, aby upewnić się, że barwniki zostały dokładnie nasączone na całej poliestrowej zasłonie.

Krok #8: Usuń zasłony poliestrowe z kąpieli barwiącej za pomocą metalowych szczypiec

Kiedy osiągniesz pożądany kolor, wyjmij zasłony z kąpieli barwiącej. Spłucz czystą ciepłą wodą bez detergentu, aż spłukany będzie czysty.

Krok #9: Złóż barwione zasłony poliestrowe na materiale tekstylnym

Rozłóż na stole mocny materiał jak gruby ręcznik. Umieść barwione zasłony poliestrowe po wyjęciu z kąpieli barwiącej. Ręcznik składa się w zasłony i chwilowo ściska, aby zapewnić penetrację barwnika.

Krok 10: Umyj w ciepłej wodzie i wysusz przed użyciem

Zasłony z barwionego poliestru umyj w ciepłej wodzie z mydłem w płynie. Pozwól wyschnąć. Są teraz gotowe do użycia.

Czy możesz ufarbować 100% poliestrową zasłonę?

Zasłony poliestrowe to szczególny rodzaj zasłon. Barwienie nie jest łatwe ze względu na zawartość, którą mają. Dlatego trudno jest zafarbować poliestrową zasłonę. Ponieważ woda nie przenika przez zasłony, ludzie rzadko je kolorują.

Aby zafarbować zasłony poliestrowe, użyj barwnika o nazwie barwnik dyspersyjny. Możesz kupić ten barwnik w dowolnym sklepie lub sklepach farmaceutycznych.

Oprócz tego, że są specjalnym rodzajem zasłony, nie pienią się zupą. Dlatego farbowanie zasłon poliestrowych zmniejszy ich grubość i sprawi, że będą bardziej porowate dla przepływu cieczy.

Jakie są najlepsze barwniki do tkanin dla poliestru?

Najlepszym wyborem najczęściej stosowanych barwników do tkanin jest Rit Dyemore. Umożliwia łatwe wnikanie barwników w poliester. Działa bardziej w gorącej wodzie i w stałej temperaturze.

Poliester wymaga specjalnego barwnika i jest stosowany w dużych ilościach w zależności od wagi zasłony. W niektórych przypadkach zostawiamy na kuchence wodę na barwnik. Dodaj barwnik tak, jak jest na kuchence.

Ludzie częściej używają Rit Dye, ponieważ:

  •  jest tania i 
  • farbować szmatkę na stałe

Czy można użyć barwnika spożywczego do barwienia poliestru?

TAk! Możesz użyć barwnika spożywczego do barwienia poliestru, ponieważ jest to materiał tekstylny. Co powiesz na pranie poliestru po farbowaniu?

Barwnik spożywczy jest barwnikiem tymczasowym, co oznacza, że ​​nie jest trwały. Rit Dyemorejest trwałym barwnikiem. Poliester zachowuje więcej barwnika Rit Dyemore niż barwnik spożywczy.

Aby użyć barwnika spożywczego, nie można prać poliestru. Kiedy to zrobisz, zmyjesz barwnik.

Wniosek 

Zasłona poliestrowa to wybór w każdym domu ze względu na autentyczny i estetyczny wygląd. Nie jest to zbyt naciągane, ponieważ taki materiał na zasłony można wyprodukować w zaciszu swojej kuchni lub łazienki przez farbowanie.

Wiele domów, których nie stać na zakup zasłon, może uzyskać te materiały i postępować zgodnie z instrukcjami dotyczącymi farbowania zasłon poliestrowych, aby je wyprodukować.

Zawsze wskazane jest, aby wybrać domowe zasłony poliestrowe, ponieważ zachowasz ostrożność podczas farbowania zasłon. Możesz go kupić na rynku. Ale cechy nie są takie same, niezależnie od tego, ile chcesz.