10 prostych wskazówek, jak zrobić odwrócone zasłony plisowane

Zasłony z odwróconą plisą to szczególny rodzaj zasłony, która wymaga uwagi i czasu. Wykonywanie zasłon z odwróconej plisy jest proste, choć wciągające, ponieważ większość wykonanej pracy to siła ludzka, a nie maszyna do szycia. Dziesięć kroków, jak wykonać zasłony z odwróconymi zakładkami, wymienione poniżej, zawiera szczegółowe informacje na temat posiadania zasłon z odwróconymi zakładkami.

Różnica między odwróconymi zasłonami plisowanymi a każdą inną zasłoną polega na tym, że w profesjonalnie wykonanych zasłonach nie będzie śladów ręcznego szwów.

10 prostych wskazówek

W przeciwieństwie do zasłon z odwróconej plisy, większość szwów wykonuje się igłą i nicią i mogą być ślady ręcznego szycia. Wymaga to więcej pracy, a także zajmuje więcej czasu.

Poniżej znajdują się materiały wymagane do wykonania zasłon z odwróconej plisy; tkanina na draperię, podszewka, haczyki do draperii przypinane, nici, igła do szycia ręcznego, żelazko, taśma miernicza, szpilki, nożyczki i ciężarek do draperii.

Kroki, jak zrobić odwrócone zasłony plisowane

Krok 1: Ułóż plisy

Musisz określić rozmiar plis przed przycięciem materiałów z draperii. Rozmiar zależy od tego, jak chcesz, aby pojawiły się zmarszczki.

Pierwszy wzór to układanie plis, które powtarzają się zarówno z przodu, jak i z tyłu. Najkorzystniej jest ułożyć więcej wzorów z przodu niż z tyłu, ponieważ jest on również odwrócony.

Zwróć uwagę, że jeśli zasłony są bardziej estetyczne niż ich funkcje, możesz zastosować dokładny rozmiar zmarszczek, a jeśli są funkcjonalne, mniejsze plisy będą idealne z tyłu.

Krok 2: weź wymiary

Teraz, kiedy już ułożyłeś plisy, następnym krokiem jest ustalenie wymiarów. Określ długość i szerokość materiału tkaniny za pomocą taśmy mierniczej. W zależności od długości okna i odwzorowanego wzoru, możesz użyć 13 cali długości i 14 cali szerokości.

Podszewka draperii jest również mierzona, aby zapewnić odpowiednie cięcie. Niezbędne jest zrozumienie parametrów przed rejestracją. Aby być precyzyjnym podczas szycia, zszyj panele zasłony i dokonaj niezbędnych regulacji przed plisowaniem. Aby uniknąć niepotrzebnych błędów, weź wymiary i czekaj na następny krok.

Krok 3: Wytnij draperię

Zgodnie z wykonanymi pomiarami wytnij materiał draperii i ułóż je tak, jak je zszyjesz. Przygotuj nić i igłę ręczną, mocując nić do igły i upewnij się, że jest podwójna i długa.

Krok 4: Zszyj materiał

Ten krok jest najważniejszym krokiem w tworzeniu odwróconych zasłon z plisami, ponieważ to tam pojawiają się szkice.

Jeśli robisz zasłonę z pojedynczym panelem, najlepiej mieć kawałek o połowie szerokości w wewnętrznej części, gdzie krawędź połączy się z wąskim elementem, a jeśli robisz zasłonę z podwójnym panelem, najlepiej mieć pełną – kawałki szerokości na wewnętrznej części, gdzie krawędź łączy się z wąskim kawałkiem.

Zszywanie grubej tkaniny jest łatwiejsze dzięki gładkiemu szwowi, podczas gdy tkanina wzorzysta wymaga bardziej skomplikowanych kroków. Rozpocznij od wycięcia kawałka tkaniny o całej szerokości, który jest o 6 cali dłuższy niż końcowa długość. Dodajesz dodatkowe kilka cali, aby zapewnić wystarczającą ilość miejsca.

Krok 5: Zszyj podszewkę

Jak zmierzyłeś w powyższych krokach, przytnij całkowitą szerokość kawałka podszewki i upewnij się, że jest o około 4 cale dłuższa niż gotowa długość. Odetnij kolejny kawałek długości i przypnij razem z poprzednim i zszyj.

Krok 6: Obszyj podszewkę i dodaj ciężar draperii

Złóż podszewkę i delikatnie wyprasuj. Rozłóż i wyciągnij półtora. Złóż jeszcze raz i naciśnij. W razie potrzeby przypnij rąbek, aby się nie rozłożył.

Szyj, aby zamknąć rąbek do krawędzi. Rozwiń rąbek i przyczep do linii z surową krawędzią. Ciężar draperii jest używany w dwóch dolnych rogach zasłony, aby zapewnić, że zasłony zwisają prosto.

Krok 7: Zszyj wszystkie tkaniny

Umieść materiał wierzchni i podszewkę, która jest umieszczona pod spodem i zepnij ze sobą. W tym samym czasie maszyna jest gotowa do szycia.

Widzisz materiał wierzchni na wierzchu podszewki. Przepuszczasz je przez maszynę do szycia, gdzie następnie szyjesz i prasujesz.

Krok 8: Zaznacz i zszyj plisy

Oznacz plisy w taki sposób, aby było wystarczająco dużo miejsca. Zaznacz rozmiar tylnej plisy. Zrób to samo dla przednich plis. Kontynuuj, aż uzyskasz prawidłowy pomiar.

Zszyj przednie plisy i ręcznie przeszyj tylną plisę, aby pozostała spłaszczona. Najlepszy czas na szycie ręczne jest wtedy, gdy nie chcesz, aby ściegi były widoczne z przodu.

Krok #9: Dodaj haczyki do draperii

Na tym etapie proces tworzenia odwróconych zasłon z plisami dobiega końca. Haczyki do draperii umieszcza się na tylnych plisach. Pokazują na tej krawędzi, która spowodowała odwrócenie kurtyny.

Krok 10: Zawieś zasłony

Ponieważ haczyki są dobrze ułożone, przełóż karnisze przez haczyki. To zasłona z podwójnym panelem. Dlatego umieszcza się go z lewej i prawej strony. Składasz, aby nadać mu idealny wygląd, jak pokazano na poniższym rysunku.

Czy ludzie wolą odwrócone zasłony plisowane od innych zasłon?

Na podstawie powyższych kroków widzieliśmy, że tworzenie zasłon z odwróconymi zakładkami nie jest tak proste, jak inne sposoby wykonania każdej innej zasłony.

Co więcej, ludzie nie wahają się kupić już wykonanych zasłon z odwróconymi zakładkami, ponieważ są piękne po umieszczeniu w salonie.

Wniosek

Jak zrobić odwrócone zasłony plisowane nie jest trudne. To tylko Twój czas, niewielki wysiłek i poświęcenie mogą Cię przez to przejść. Postępując zgodnie z powyższymi krokami, możesz mieć pewność, że otrzymasz najlepsze wybrane przez siebie zasłony z odwróconymi zakładkami.