Jak rozpocząć projektowanie krajobrazu od podstaw

Jeśli jest jedna rzecz, którą musisz wiedzieć o komercyjnym kształtowaniu krajobrazu, to fakt, że jest to całkowicie zależne od długotrwałego upiększania projektu i terminowego zakończenia. Każdy, kto podejmie się takiego projektu, będzie czuł się przytłoczony za każdym razem, gdy spróbuje wymyślić, jak rozpocząć projektowanie krajobrazu od zera. Podczas gdy niektórzy mogą pozostawić wykonanie profesjonalistom, inni wolą zakasać rękawy, ubrudzić ręce i samodzielnie zająć się projektem.

Nie ma znaczenia, czy po prostu próbujesz zachować istniejące szczegóły krajobrazu, czy całkowicie przebudowujesz obecny krajobraz swojej nieruchomości komercyjnej – musisz zrozumieć, że projekt krajobrazu może mieć bezpośredni wpływ na wynik finansowy Twojej organizacji.

Jak rozpocząć projektowanie krajobrazu od podstaw

Co to jest architektura krajobrazu?

Przede wszystkim ustalmy kształtowanie krajobrazu jako czynność, która ma na celu modyfikację widocznych cech określonego obszaru lub nieruchomości. Kształtowanie krajobrazu jest zasadniczo połączeniem sztuki i nauki, a ostatecznym celem jest stworzenie funkcjonalnego, ale estetycznego rozszerzenia ustawień wewnętrznych na zewnątrz.

Wyraźnym celem projektowania krajobrazu jest osiągnięcie pięknej równowagi między domem lub budynkiem a jego naturalnym otoczeniem. Aby wymyślić wybrany projekt krajobrazu, musisz posiadać praktyczną wiedzę na temat różnych elementów sztuki i zasad projektowania.

Jakie są różne elementy sztuki?

Projektowanie krajobrazu uwzględnia różne elementy sztuki, takie jak kolor, linia, forma, skala i tekstura. Każdy z tych elementów jest ze sobą ściśle powiązany, dlatego przed rozważeniem ich interakcji konieczne jest poznanie ich odrębnych natur i cech. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z nich.

Kolor

Najlepszym sposobem na zrozumienie i efektywne wykorzystanie tego elementu sztuki jest spojrzenie na koło kolorów. Zauważysz, że istnieją tylko trzy kolory podstawowe – czerwony, niebieski i żółty.

Kolory drugorzędne, które obejmują pomarańczowy, zielony i fioletowy, nazywane są kolorami drugorzędnymi, ponieważ każdy z nich jest połączeniem dwóch kolorów podstawowych. Na przykład, aby wyprodukować pomarańczowy, musisz połączyć żółty i czerwony. Co więcej, trzeciorzędowe kolory są po prostu połączeniem jednego koloru podstawowego i jednego koloru drugorzędnego.

Mówiąc o odcieniu, masz na myśli wartość światła koloru osiągniętą tylko wtedy, gdy biel zostanie dodana do czystego koloru znajdującego się na kole kolorów. Z drugiej strony, odcień jest terminem używanym w odniesieniu do wartości ciemnej koloru i jest tworzony tylko wtedy, gdy czarny jest dodawany do dowolnego czystego koloru na kole kolorów.

Ponadto czarny, biały i szary są klasyfikowane jako neutralne kolory, których można bezpiecznie używać razem z dowolnym kolorem. Jeśli chcesz przyciągnąć więcej uwagi, najlepiej użyć jasnych odcieni i odcieni, a także żywych i jasnych kolorów.

Jeśli chodzi o praktyczne zastosowania, musisz nauczyć się łączyć określone kolory w schematy kolorów, które mogą być monochromatyczne, analogiczne lub uzupełniające.

  • Monochromatyczny schemat kolorów

Jeśli chcesz mieć schemat kolorów składający się z różnych odcieni i odcieni tego samego koloru, wybierz monochromatyczną kolorystykę. Należy jednak pamiętać, że ten typ schematu kolorów jest trudny do osiągnięcia w najczystszej postaci, gdy próbujesz zastosować go w projekcie krajobrazu. Aby pokazać, jak mógłby wyglądać monochromatyczny projekt krajobrazu, spróbuj wyobrazić sobie białe i różowe kwiaty na tle budynku wykonanego z ciemnoróżowych i czerwonych cegieł.

  • Analogiczny schemat kolorów

Z drugiej strony analogiczny schemat kolorów obejmowałby kombinację kolorów sąsiadujących ze sobą na kole kolorów. Przykładem tego jest schemat kolorów z zielonym, zielono-niebieskim, niebiesko-zielonym, niebieskim i fioletowo-niebieskim. Możesz z powodzeniem osiągnąć ten rodzaj schematu kolorów, jeśli zmienisz kolor swoich liści od zielonego do niebiesko-zielonego lub użyjesz pyracanthy z pomarańczowo-czerwonymi jagodami i umieścisz je na swoim budynku z czerwonej cegły.

  • Uzupełniający schemat kolorów

Wreszcie, uzupełniający schemat kolorów składa się z kolorów, które znajdują się naprzeciw siebie na kole kolorów. Przykładem tego schematu kolorów może być połączenie czerwieni i zieleni. Możesz skutecznie przełożyć ten schemat kolorów na swój projekt krajobrazu, używając zieleni na tle budynku z czerwonej cegły.

Podczas opracowywania planu krajobrazu należy również uważnie rozważyć zmieniające się pory roku w ciągu roku, ponieważ schematy kolorów krajobrazu mogą również zmieniać się wraz z porami roku. Na przykład monochromatyczny schemat kolorów może powstać, gdy twoje biało-różowe kwiaty azalii, gdy stoją na tle budynku z czerwonej cegły. Latem zielone liście azalii tworzyłyby dopełniającą się kolorystykę, gdy były na tle czerwonej cegły, a twoje jagody pirakanty mogłyby wygenerować analogiczną kolorystykę jesienią.

Jeśli nie jesteś tego świadomy, możesz również użyć kolorów, aby wizualnie zmienić perspektywę odległości. Tworzenie gradientu przy użyciu ciepłych kolorów i jaśniejszych odcieni, takich jak czerwony, pomarańczowy, żółty i biały, może spowodować, że obszar lub obiekt zbliży się do obserwatora. Aby uzyskać lepszy pomysł, możesz sprawić, że budynek będzie wyglądał bliżej ulicy, jeśli dodasz te kolory i odcienie do swojego krajobrazu i umieścisz je w pobliżu fundamentów budynku.

Z drugiej strony, jeśli chcesz, aby Twój budynek wyglądał tak, jakby był daleko od ulicy, wystarczy, że zastosujesz chłodne kolory i głębokie odcienie, w tym zielony, niebieski i czarny. Pamiętaj, że chłodne kolory emanują spokojem i odprężeniem, a cieplejsze wyrażają akcję. Jeśli planujesz używać ciepłych kolorów, najlepiej zastosować je na ciemnym tle lub niefiltrowanym świetle.

Linia

Cel projektu krajobrazu i jego istniejące wzory są podstawą koncepcji i stworzenia linii. Jeśli się zastanawiasz, ścieżka jest bezpośrednio związana z przepływem twojego projektu i ruchem oczu obserwatora, gdy mówimy o ogólnym krajobrazie, aranżacji kwietnika.

Istotne jest również to, jak te łóżka płyną i pasują do siebie, co oznacza zakończenie linii.

Co więcej, zmiany w wysokości twojej rośliny i wysokości twoich krzewów i drzew mogą bezpośrednio wpływać na tworzenie twojej pionowej linii. Zakrzywione linie, nazywane również liniami swobodnie płynącymi, można opisać jako pełne wdzięku, delikatne i gładkie. Są używane w projektach krajobrazu, których celem jest odwzorowanie bardziej relaksującego, poruszającego i progresywnego środowiska.

Z drugiej strony, linie proste mogą wydawać się bardziej strukturalne, stabilne i trochę silniejsze, ponieważ szybciej kierują oko obserwatora do określonego punktu niż linie zakrzywione.

Formularz

Należy zauważyć, że forma jest ściśle związana z linią. Jako element artystyczny styl jest bardziej obejmujący, podczas gdy przód jest zwykle kojarzony z krawędzią konturów określonych obiektów. Co więcej, forma jest również silnie związana z wielkością danego obszaru lub obiektu.

Ponieważ forma dotyczy struktury i kształtu rośliny lub grupy roślin, musisz wziąć pod uwagę ten element, rozważając aranżacje sadzenia w swoim krajobrazie i ich nawyki wzrostu. Niektóre przykłady form roślin obejmują owalne, pionowe, kolumnowe, płaczące, rozprzestrzeniające się i szeroko rozprzestrzeniające się.

Tekstura

Jakość powierzchni konkretnego obiektu, którą można zobaczyć lub wyczuć, nazywana jest jego teksturą. Jeśli chodzi o projektowanie krajobrazu, powierzchnie, które w nim widzisz, obejmują budynki, patia, ścieżki spacerowe, rośliny okrywowe i rośliny. Teksturę można sklasyfikować jako grubą, średnią, drobną, gładką, szorstką, błyszczącą lub matową.

Skala

Ostatni element sztuki to skala. Odnosi się jedynie do rozmiaru konkretnego obiektu lub grupy obiektów w stosunku do otoczenia. Jednocześnie rozmiar mówi o dokładnych wymiarach obiektu, dyskusjach na temat skali o związku między rozmiarem obiektów, gdy sąsiadują one ze sobą. Kiedy próbujesz wymyślić własny projekt krajobrazu, musisz wziąć pod uwagę rozmiar swoich budynków i nasadzeń w stosunku do skali ludzkiej.

Jakie są 7 zasad projektowania krajobrazu?

Wiedza o tym, jak manipulować elementami sztuki, pomoże ci dostosować zasady projektowania, które obejmują jedność, równowagę, proporcje, przejście, zogniskowanie, rytm i powtórzenie. Zasady te muszą skutecznie współdziałać ze sobą, aby idealnie zrealizować zamierzony projekt krajobrazu.

Jedność

Aby osiągnąć jednolity projekt, musisz wiedzieć, jak skutecznie wykorzystać każdy z elementów projektu, aby przedstawić główną ideę za pomocą spójnego stylu. Każda jednostka w twoim krajobrazie musi wykazywać spójność charakteru, aby podkreślić jedność i harmonię. Innymi słowy, każda część twojego projektu musi dobrze do siebie pasować.

Jednym ze sposobów skutecznego zajęcia się jednością projektu jest wykorzystanie masowego sadzenia i koncepcji powtórzeń. Dzięki ujednoliconemu projektowi każdy obszar działalności może płynnie wtapiać się w cały krajobraz. Należy jednak zdać sobie sprawę, jak ważne jest uwzględnienie funkcjonalności podczas wybierania komponentów, które uzupełniają główny schemat.

Saldo

W istocie równowaga mówi o poczuciu równości między każdym elementem kompozycji krajobrazu. Wagi można podzielić na dwa typy – symetryczne i asymetryczne.

Równowagę symetryczną uzyskuje się, gdy obie strony projektu krajobrazu są dokładnie identyczne – od linii, form, tekstur i kolorów. Ponadto musi istnieć wyraźna linia podziału między tymi dwoma stronami.

Z drugiej strony, gdy obie strony naszego projektu krajobrazu wykazują różne od siebie linie, formy, tekstury i kolory, równowaga jest asymetryczna. W tego typu balansie przeciwstawne kompozycje są wykorzystywane do stworzenia równej atrakcyjności wizualnej. Na przykład, możesz użyć masy, aby przeciwstawić się kolorom, a wymiarom liniowym, aby przeciwstawić się wysokości.

Stworzenie asymetrycznej równowagi wymaga bardziej zręcznej manipulacji kilkoma elementami projektu niż natura równowagi symetrycznej.

Proporcja

Zasada proporcji mówi o wielkości elementów projektu w stosunku do siebie, a także o ogólnym projekcie. Musisz upewnić się, że wymiary drzew i krzewów pasują do rozmiarów innych otaczających je elementów. Na przykład najlepiej byłoby posadzić wysoki dąb obok wielopiętrowego budynku, zamiast sadzić go obok parterowego obiektu.

Przejście

Przejście oznacza stopniową zmianę, którą można osiągnąć, układając różne obiekty o różnych teksturach, formach i rozmiarach w sekwencyjnej i logicznej kolejności. Jeśli chodzi o zilustrowanie przejść kolorów, korzystasz z sekwencji radialnej na kole kolorów, tak jak w przypadku schematu kolorów monochromatycznych. Inne przykłady obejmują formy strukturalne, które zaczynają się od okrągłych przez owalne do liniowych, a także tekstury zaczynające się od grubej do drobnej.

Możliwości tworzenia przejść są nieskończone, gdy się zorientujesz, jak używać różnych elementów o różnych rozmiarach, formach, teksturach i kolorach. Kiedy już to zrobisz, pamiętaj, że zasada przejścia nie ogranicza się do widoku płaskiego lub twarzy. Odnosi się również do trójwymiarowej perspektywy kompozycji krajobrazu.

Jeśli nie jesteś tego świadomy, możesz również użyć zasady przejścia, aby rozszerzyć wizualne wymiary projektu poza jego rzeczywiste aspekty. Na przykład możesz wykorzystać radykalne linie w prywatnym obszarze swojego krajobrazu, aby zwrócić uwagę obserwatora na scenę nad jeziorem. Można to prawidłowo wykonać, używając przejścia zmian tekstury z grubego do drobnego listowia wzdłuż ogniskowych linii, które są wytwarzane przez transformację wyższych do krótszych roślin.

Fokalizacja

Używasz fokalizacji, gdy chcesz wizualnie poprowadzić obserwatora do określonej funkcji w swoim projekcie bez jego świadomego wysiłku.

W większości przypadków ten punkt ogniskowy jest umieszczony w punkcie zbiegu między niektórymi promieniowymi lub zbliżającymi się liniami. Jeśli chcesz utworzyć silny punkt skupienia, najlepiej użyć prostych promieniowych linii zamiast zakrzywionych. Możesz również wykorzystać zasadę fokalizacji do kierowania ruchem na określonym obszarze.

Rytm

Ta zasada projektowania jest skutecznie osiągnięta, gdy elementy kompozycji są ustawione w sposób, który tworzy wrażenie ruchu. Rytm pomaga również uniknąć zamieszania w ogólnym projekcie krajobrazu. Właściwe użycie schematów kolorów może pomóc w uzyskaniu poczucia rytmu oraz powtarzalności linii i formy.

Powtórzenie

Ta zasada projektowania zakłada wielokrotne użycie pewnych cech, które obejmują rośliny o podobnych kształtach, liniach, formach, teksturach, a także kolorach. Użycie powtórzeń musi być starannie zaplanowane, ponieważ zbyt dużo może wywołać monotonny efekt. Jeśli jednak skutecznie go wykorzystasz, możesz z powodzeniem wykonać fokalizację, rytm i jedność w swojej kompozycji.

Wskazówki dotyczące dodawania ławek do komercyjnego projektu krajobrazu

Czy wiesz, że ławki są uważane za niedocenionych bohaterów w każdym środowisku konstrukcyjnym? Oprócz tego, że pięknie się na nie patrzy, dobrze wykonują swoją pracę i zwykle są ustawione w sposób, który pozwala im nie przeszkadzać. Jak wszyscy wiemy, ławki powstają z myślą o odpoczynku i relaksie.

Jednak te meble ogrodowe mogą być również wykorzystane, aby nadać więcej wyrazu projektowi krajobrazu i ukierunkować ruch pieszych. Z tego powodu, zamiast losowo wybierać i ustawiać te elementy, trzeba dużo przemyślenia, które elementy wybrać i gdzie ostatecznie powinny się znaleźć. Jeśli planujesz włączyć ławki do projektu krajobrazu, najlepiej uwzględnić to na wczesnym etapie procesu projektowania, jeśli nie chcesz, aby wyglądały jak zwykłe dodatki. Aby rozpocząć, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które pomogą Ci w prawidłowym ustawieniu ławki w projekcie krajobrazu:

Upewnij się, że jest widok.

Widok nie musi zapierać dech w piersiach. Chociaż w rzeczywistości nie potrzebujesz zdjęcia pokrytych śniegiem gór, gdy siedzisz na ławce, byłoby miło, gdybyś mógł spojrzeć na kępę kwiatów w pełnym rozkwicie, staw lub uroczą winietę.

Sprawdź lokalizację rano, po południu i wieczorem.

Jeśli nie wybierzesz odpowiedniego miejsca na ławkę, użytkownik nie będzie czerpał z niej tyle przyjemności. Zanim wybierzesz miejsce, w którym zainstalujesz ławkę, spróbuj przejść się po okolicy i ustaw składane krzesło w miejscu z przyzwoitym widokiem. Rób to rano, po południu i wieczorem, aby sprawdzić, jak położenie słońca wpływa na ławkę i cień.

Jeśli w okolicy robi się zbyt gorąco i słonecznie, możesz dodać trochę więcej cienia, aby Twoja ławka stała się przyjemnym miejscem wytchnienia. Z drugiej strony, jeśli w Twojej okolicy zwykle pada deszcz, możesz umieścić ławkę pod baldachimem lub dachem na wypadek niespodziewanej burzy lub posypki.

Uważaj na materiały i styl

Choć nie musisz dobierać do siebie idealnie dopasowanych ławek, musisz zadbać o to, by ich stylistyka i użyte do jej wykonania materiały doskonale uzupełniały projekt architektoniczny Twojego budynku. Na przykład elegancki i geometryczny projekt ławki wyglądałby świetnie, gdyby Twój budynek wyglądał nowocześnie. Jeśli jednak projekt architektoniczny Twojego budynku jest wiktoriański, możesz rozważyć użycie ławek żeliwnych, które są bardzo ozdobne.

Wybierając materiał na swoje ławki, musisz wziąć pod uwagę ogólny projekt swojego krajobrazu. Na przykład, jeśli Twój projekt krajobrazu jest formalny, możesz rozważyć wybór ławek wykonanych z metalu. Poza tym, że udowodniono, że działają przez długi czas, są niezwykle łatwe w utrzymaniu.

Po dokładnym rozważeniu materiału na swoje ławki, musisz pomyśleć o projekcie każdego elementu. Na przykład, musisz dowiedzieć się, czy potrzebujesz ławki, która ma solidne oparcie, czy też ławkę bez oparcia. Inną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę, jest liczba osób, na której każda ławka może z łatwością pomieścić.

Sprawdź podłoże lub materiał powierzchni

Przed zainstalowaniem ławki musisz przyjrzeć się temu, co jest pod stopami. Rodzaj materiału powierzchniowego lub podłoża może w dużym stopniu wpłynąć na rodzaj ławki, którą można na nim ustawić.

Jeśli podłoże nie jest równe, możesz go wyrównać, kładąc kilka kostek brukowych – chyba że chcesz, aby ławka wyglądała tak, jakby była ustawiona pośrodku zieleni. Jeśli kostka brukowa tworzy nierówną i szorstką powierzchnię, nie należy umieszczać na niej metalowych ławek, chyba że chcesz usiąść na czymś niestabilnym i kamienistym.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę, dodając parking dla rowerów do komercyjnego projektu krajobrazu

Ponieważ coraz więcej osób i organizacji stawia na zrównoważony wzrost i rozwój, alternatywne środki transportu, takie jak rowery, stają się coraz bardziej popularne. Osoby dbające o środowisko, które chcą zmniejszyć swój ślad węglowy przy jednoczesnym zachowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia, decydują się porzucić samochody i korzystać z rowerów.

Z tego powodu możesz pomyśleć o włączeniu parkingów rowerowych do projektu krajobrazu. Chociaż zawsze możesz wymyślić różne strategie projektowe, które pomogą Ci wdrożyć świetne parkowanie rowerów, weź pod uwagę te trzy podstawowe czynniki:

Bezpieczeństwo i ochrona

Bezpieczeństwo i ochrona powinny być zawsze Twoim priorytetem, gdy próbujesz uwzględnić parking rowerowy w projekcie krajobrazu. Na przykład, musisz sprawdzić, czy stojaki na rowery lub szafki na rowery są wykonane z materiałów najwyższej jakości i czy są solidnie przymocowane do parteru lub podłogi w okolicy. Ponadto byłoby wspaniale, gdyby parkingi rowerowe w Twoim obiekcie znajdowały się w dobrze oświetlonych miejscach, które mogą być łatwo monitorowane przez personel ochrony.

Ponadto pamiętaj o umieszczeniu krótkoterminowego parkingu rowerowego w ruchliwych miejscach publicznych, aby zwiększyć widoczność i nieformalny nadzór. Z drugiej strony długoterminowe parkingi rowerowe powinny znajdować się w oddzielnych obszarach, do których dostęp jest kontrolowany.

Musisz także używać środków ochrony osobistej, aby chronić ręce, oczy i inne części ciała.

Dostępność

Jeśli priorytetowo traktujesz dostępność, musisz upewnić się, że parking dla rowerów znajduje się w pobliżu wejść do budynku. Gdy nie jest możliwe utrzymanie tych parkingów na poziomie gruntu, należy je udostępnić z poziomu gruntu za pomocą wind i ramp. Ponadto najlepiej jest trzymać niektóre przeszkody, takie jak strome zbocza lub schody, z dala od obszaru stojaka na rowery.

Jeśli możesz, postaraj się stworzyć oddzielny i dedykowany obszar dla podjazdów rowerowych do ich parkingów. Nie zapomnij umieścić oznakowania wskazującego drogę, aby kierować ludzi.

Wygoda

Na koniec musisz wziąć pod uwagę wygodę użytkownika, zanim zainstalujesz stojaki na rowery w określonych miejscach na terenie swojej nieruchomości. Niezwykle ważne jest, aby parkingi rowerowe były dostępne i łatwe do zlokalizowania, aby użytkownicy nie mieli trudności z ich szukaniem. Następnie należy pamiętać, że te parkingi powinny znajdować się w pobliżu tras przyjaznych dla rowerzystów, aby były łatwe w użyciu.

Wskazówki dotyczące projektowania krótkoterminowego parkingu rowerowego

Te krótkoterminowe parkingi rowerowe są również nazywane parkingami rowerowymi dla gości, z których korzysta się tylko przez kilka minut do kilku godzin. Z tego powodu najlepiej jest zapewnić użytkownikom dostępność tych parkingów za pomocą stojaków, które są w stanie zapewnić im bezpieczny punkt do zamykania rowerów. Najlepiej też zadbać o to, aby te parkingi były zakryte, aby chronić rowery przed czynnikami naturalnymi.

Wybierz projekt szafy

Jeśli nie wiesz, możesz znaleźć różne typy konstrukcji bagażników rowerowych, które pasowałyby do Twoich potrzeb związanych z parkowaniem rowerów. Jedynym sposobem określenia przydatności i jakości tych stojaków rowerowych jest poznanie kluczowych cech każdej z opcji projektowych.

Wybierz odpowiedni rodzaj materiałów

Rozważając opcje projektowania bagażnika rowerowego, musisz zwrócić szczególną uwagę na materiały użyte do jego budowy. Najlepsze z nich są zwykle wykonane z materiałów klasy przemysłowej, a także ze stali ocynkowanej. Najgorsze są te wykonane z drewna, miękkich lub nieobrobionych metali podatnych na rdzę oraz te kruche kompozyty odlewnicze, które mogą pęknąć pod wpływem uderzenia.

Jeśli projekt stojaka, o którym myślisz, obejmuje spawane sekcje, pamiętaj, aby omijać materiały, w tym stal nierdzewną, ponieważ nie oznacza to mocnego spawania. Innymi słowy, ich spawane sekcje są słabe, a złodzieje mogą je łatwo złamać.

Jeśli chodzi o wykończenie, upewnij się, że bagażniki rowerowe mają gładką powierzchnię zewnętrzną, aby nie porysować ani nie uszkodzić ram roweru.

Zwróć uwagę na dobre cechy projektu

Jeśli chcesz mieć konstrukcje bagażników o doskonałej jakości, upewnij się, że zapewniają one dwa punkty styku między rowerem a bagażnikiem. Umożliwi to bezpieczne zamocowanie ramy roweru i jednego z kół do bagażnika, zapewniając jednocześnie odpowiednie podparcie.

Ponadto należy również wziąć pod uwagę efektywność przestrzenną. Stojaki o dobrych cechach konstrukcyjnych mogą pomieścić dużą liczbę rowerów na niewielkim obszarze bez zajmowania przestrzeni między rowerami, co pozwala użytkownikom na ułatwienie blokowania i właściwego parkowania.

Na koniec upewnij się, że konstrukcja zapewnia wykrywalność użytkownikom niedowidzącym lub niewidomym. Najlepiej jest zainstalować listwę do dobijania tak, aby obejmowała dolną część stojaka w kształcie odwróconej litery U, tak aby osoby niedowidzące mogły ją łatwo wykryć.

Wskazówki dotyczące instalowania stacji dla psów w komercyjnym projekcie krajobrazu

Ponieważ projektowanie krajobrazu z myślą o psach może być dodatkowym wyzwaniem, musisz zastosować te niezbędne wskazówki, aby skutecznie włączyć stanowiska dla psów do komercyjnego projektu krajobrazu.

Wypróbuj hardscaping

Na etapie planowania komercyjnego projektu zagospodarowania terenu, rozważ włączenie hardscaping do swojej przestrzeni zewnętrznej. Jeśli się zastanawiasz, hardscaping odnosi się do wszystkiego, co nie jest miękkie w projekcie krajobrazu, takiego jak cegły, kamienie, beton, płytki i kamyki. W przeciwieństwie do miękkich obszarów, takich jak wypielęgnowane krzewy, trawa darniowa i rabaty kwiatowe, twarde wykończenie nie jest podatne na kopanie, deptanie i plamienie przez Fido.

Przyjazny dla zwierząt projekt krajobrazu charakteryzuje się delikatną równowagą między miękkimi i hardscape elementami. Dzięki hardscaping psom może być łatwiej poruszać się po terenie zewnętrznym bez uszkadzania elementów projektu.

Wyznacz określone obszary dla psów i stwórz wokół nich granice

Możesz łatwo wyznaczyć określone obszary dla psów w przestrzeni zewnętrznej, jeśli podzielisz cały obszar na sekcje za pomocą niektórych kostek brukowych. Upewnij się, że stacje dla psów mają czyste chodniki, a także miejsca do odpoczynku dla zwierząt.

Aby stworzyć naturalne granice, możesz chcieć wyhodować grube i wysokie rośliny wokół stanowisk dla psów. Inną opcją jest budowanie ogrodzeń wokół stanowisk dla psów. Możesz znaleźć wiele opcji ogrodzenia, w tym poziome deski z kratownicą lub pikiety inspirowane chatami.

Wskazówki dotyczące wyboru pojemników na śmieci, które uzupełniają Twój komercyjny projekt krajobrazu

Czy wiesz, że udany recykling opiera się na dwóch koncepcjach? Obejmują one nakłanianie ludzi do umieszczania odpowiednich rzeczy w odpowiednim koszu oraz odbieranie tych śmieci i transportowanie ich do odpowiedniego obiektu z wielką łatwością i wydajnością. Chociaż może to wydawać się proste, może być o wiele trudniejsze, niż się wydaje.

Umieść je w łatwo dostępnych miejscach

Rodzaj koszy na śmieci, który wybierzesz do projektu małej architektury, powinien spełniać estetyczne oczekiwania Twojej przestrzeni zewnętrznej, aby ludzie mogli je szybko zauważyć i z nich korzystać.

Zapewnij równoległy dostęp między koszem a koszem na śmieci

Zdrowy rozsądek podpowiadałby, że jeśli ludzie nie są w stanie dostrzec kosza do recyklingu w pobliżu kosza na śmieci, w końcu wyrzucą przedmioty nadające się do recyklingu do niewłaściwego pojemnika. Ułatwisz ludziom recykling, jeśli umieścisz kosz na śmieci tuż obok kosza na śmieci. Upewnij się, że oba pojemniki są odpowiednio oznakowane, aby uniknąć pomylenia jednego z drugim.

Podsumowanie

Mając na uwadze te wskazówki, próba wymyślenia, jak rozpocząć projektowanie krajobrazu od zera, nie będzie tak trudna, jak się spodziewałeś. Jeśli chcesz znaleźć ławki, stojaki na rowery, uliczne kosze na śmieci, donice na kwiaty i inne przedmioty, które mają coś wspólnego z przestrzenią zewnętrzną przyjazną zwierzętom, skontaktuj się z Fobar Street Furniture. Produkujemy elementy małej architektury, które charakteryzują się pięknymi, ale funkcjonalnymi wzorami i materiałami najwyższej jakości.