Jak rozpocząć projektowanie krajobrazu od podstaw

Jeśli jest jedna rzecz, którą musisz wiedzieć o komercyjnej architekturze krajobrazu, to fakt, że jest to całkowicie zależne od długotrwałego upiększania i terminowego zakończenia projektu. Każdy, kto podejmuje się takiego projektu, poczuje się przytłoczony za każdym razem, gdy spróbuje wymyślić, jak zacząć od zera kształtowanie krajobrazu. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą zdecydować się na pozostawienie wykonania profesjonalistom, inni wolą zakasać rękawy, ubrudzić sobie ręce i samodzielnie zająć się projektem.

Nie ma znaczenia, czy próbujesz tylko zachować istniejące szczegóły swojego krajobrazu, czy całkowicie przebudować obecny krajobraz swojej nieruchomości komercyjnej – musisz zrozumieć, że Twój projekt architektury krajobrazu może mieć bezpośredni wpływ na wyniki Twojej organizacji.

Jak rozpocząć projektowanie krajobrazu od podstaw

Co to jest architektura krajobrazu?

Przede wszystkim zastanówmy się nad kształtowaniem krajobrazu jako działalności, która ma na celu modyfikację określonego obszaru lub widocznych cech nieruchomości. Architektura krajobrazu jest zasadniczo połączeniem sztuki i nauki, a ostatecznym celem jest stworzenie funkcjonalnego, ale estetycznego rozszerzenia ustawień wewnętrznych na zewnątrz.

Wyraźnym celem projektowania krajobrazu jest zachowanie pięknej równowagi między domem lub budynkiem a jego naturalnym otoczeniem. Aby wymyślić wybrany projekt krajobrazu, musisz mieć praktyczną wiedzę na temat różnych elementów sztuki i zasad projektowania.

Jakie są różne elementy sztuki?

Projektowanie krajobrazu uwzględnia różne elementy sztuki, które obejmują kolor, linię, formę, skalę i teksturę. Każdy z tych elementów jest ze sobą ściśle powiązany, dlatego konieczne jest poznanie ich odrębnej natury i cech, zanim rozważysz ich interakcje. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z nich.

Kolor

Najlepszym sposobem na zrozumienie i efektywne wykorzystanie tego elementu sztuki jest spojrzenie na koło kolorów. Zauważysz, że istnieją tylko trzy podstawowe kolory – czerwony, niebieski i żółty.

Kolory drugorzędne, które obejmują pomarańczowy, zielony i fioletowy, są znane jako kolory drugorzędne, ponieważ każdy z nich jest kombinacją dwóch kolorów podstawowych. Na przykład, aby uzyskać pomarańcz, musisz połączyć żółty i czerwony. Co więcej, kolory trzeciorzędne są po prostu kombinacją jednego koloru podstawowego i jednego koloru drugorzędnego.

Kiedy mówisz o odcieniu, masz na myśli wartość światła koloru osiąganą tylko wtedy, gdy biel jest dodawana do czystego koloru znajdującego się na kole kolorów. Z drugiej strony, cień to termin używany w odniesieniu do ciemnej wartości koloru i jest tworzony tylko wtedy, gdy czarny jest dodany do dowolnego czystego koloru na kole kolorów.

Co więcej, czarny, biały i szary są klasyfikowane jako kolory neutralne, których można bezpiecznie używać razem z dowolnym kolorem. Chcąc przyciągnąć więcej uwagi, najlepiej zastosować jasne odcienie i odcienie, a także żywe i jasne kolory.

Jeśli chodzi o praktyczne zastosowania, musisz nauczyć się łączyć określone kolory w schematy kolorystyczne, które mogą być monochromatyczne, analogiczne lub uzupełniające.

  • Monochromatyczny schemat kolorów

Jeśli chcesz mieć schemat kolorów składający się z różnych odcieni i odcieni tego samego koloru, chciałbyś mieć monochromatyczny schemat kolorów. Należy jednak pamiętać, że ten rodzaj schematu kolorów jest trudny do osiągnięcia w najczystszej postaci, gdy próbujesz zastosować go do projektu krajobrazu. Aby zorientować się, jak może wyglądać monochromatyczny krajobraz, spróbuj wyobrazić sobie biało-różowe kwiaty na tle budynku wykonanego z ciemnoróżowych i czerwonych cegieł.

  • Analogowy schemat kolorów

Z drugiej strony, analogiczny schemat kolorów zawierałby kombinację kolorów, które sąsiadują ze sobą na kole kolorów. Przykładem tego jest schemat kolorów z zielonym, zielono-niebieskim, niebiesko-zielonym, niebieskim i fioletowo-niebieskim. Możesz z powodzeniem osiągnąć tego rodzaju schemat kolorów, jeśli zmienisz kolor liści od zielonego do niebiesko-zielonego lub użyjesz pyracantha z pomarańczowo-czerwonymi jagodami i ustawisz je na budynku z czerwonej cegły.

  • Dopełniający schemat kolorów

Wreszcie komplementarny schemat kolorów składa się z kolorów, które na kole kolorów znajdują się naprzeciw siebie. Przykładem takiego schematu kolorów może być połączenie czerwieni i zieleni. Możesz skutecznie przełożyć tę kolorystykę na projekt krajobrazu, wykorzystując swoją zieleń na tle budynku z czerwonej cegły.

Podczas opracowywania planu krajobrazu należy również uważnie rozważyć zmieniające się pory roku w ciągu roku, ponieważ schematy kolorów krajobrazu mogą również zmieniać się wraz z porami roku. Na przykład monochromatyczny schemat kolorów może powstać, gdy twoje biało-różowe kwiaty azalii stoją naprzeciw budynku z czerwonej cegły. Latem zielone liście azalii tworzyłyby dopełniający się schemat kolorów, gdy stykają się z czerwoną cegłą, a jagody piracanty mogą tworzyć analogiczną kolorystykę jesienią.

Jeśli nie jesteś tego świadomy, możesz również użyć kolorów, aby wizualnie zmienić perspektywę odległości. Tworzenie gradientu przy użyciu ciepłych kolorów i jaśniejszych odcieni, takich jak czerwony, pomarańczowy, żółty i biały, może spowodować, że obszar lub obiekt przesunie się w kierunku obserwatora. Aby uzyskać lepszy pomysł, możesz sprawić, że budynek będzie wyglądał bliżej ulicy, jeśli dodasz te kolory i odcienie do swojego krajobrazu i umieścisz je w pobliżu fundamentów budynku.

Z drugiej strony, jeśli chcesz, aby Twój budynek wyglądał, jakby był daleko od ulicy, wystarczy, że zastosujesz chłodne kolory i głębokie odcienie, w tym zieleń, błękit i czerń. Pamiętaj, że o ile chłodne kolory emanują spokojem i odprężeniem, o tyle cieplejsze kolory wyrażają akcję. Jeśli planujesz używać ciepłych kolorów, najlepiej ustawić je na ciemnym tle lub nieprzefiltrowanym świetle.

Linia

Podstawą koncepcji i stworzenia linii jest cel Twojego projektu krajobrazu i jego istniejące wzory. Jeśli się zastanawiasz, ścieżka jest bezpośrednio związana z przepływem twojego projektu i ruchem oczu obserwatora, gdy mówimy o ogólnym krajobrazie, aranżacji klombów.

Istotne jest również, jak te łóżka płyną i pasują do siebie, co oznacza zakończenie linii.

Co więcej, zmiany wysokości roślin i wysokości koron krzewów i drzew mogą bezpośrednio wpłynąć na tworzenie linii pionowej. Zakrzywione linie, które są również nazywane liniami swobodnie płynącymi, można opisać jako pełne wdzięku, delikatne i gładkie. Są używane do projektów krajobrazu, które mają na celu zaprojektowanie bardziej relaksującego, ruchomego i postępowego środowiska.

Z drugiej strony linie proste mogą wydawać się bardziej strukturalne, stabilne i nieco mocniejsze, ponieważ kierują oko obserwatora do określonego punktu szybciej niż linie zakrzywione.

Formularz

Należy zauważyć, że forma jest ściśle związana z linią. Jako element sztuki styl jest bardziej obszerny, podczas gdy front kojarzy się zwykle z krawędzią konturów konkretnych obiektów. Co więcej, forma jest również silnie związana z wielkością konkretnego obszaru lub obiektu.

Ponieważ forma dotyczy struktury i kształtu rośliny lub grupy roślin, musisz wziąć pod uwagę ten element, rozważając aranżacje sadzenia w swoim krajobrazie i ich nawyki wzrostu. Niektóre przykłady form roślinnych obejmują owalne, pionowe, kolumnowe, płaczące, rozłożyste i rozłożyste.

Tekstura

Jakość powierzchni konkretnego obiektu, którą można zobaczyć lub wyczuć, nazywa się jego teksturą. Jeśli chodzi o projektowanie krajobrazu, powierzchnie, które w nim widzisz, obejmują budynki, patia, spacery, rośliny okrywowe i rośliny. Teksturę można sklasyfikować jako grubą, średnią, delikatną, gładką, szorstka, błyszczącą lub matową.

Skala

Ostatnim elementem sztuki jest skala. Odnosi się jedynie do wielkości konkretnego obiektu lub grupy obiektów w stosunku do jego otoczenia. Jednocześnie rozmiar mówi o dokładnych pomiarach obiektu, skali dyskusjach o relacji między rozmiarami obiektów, gdy sąsiadują ze sobą. Kiedy próbujesz wymyślić własny projekt krajobrazu, musisz wziąć pod uwagę wielkość swoich budynków i nasadzeń w stosunku do ludzkiej skali.

Jakie jest 7 zasad projektowania krajobrazu?

Wiedza o tym, jak manipulować elementami sztuki, pomoże Ci dostosować zasady projektowania, które obejmują jedność, równowagę, proporcje, przejścia, ogniskowanie, rytm i powtórzenia. Zasady te muszą skutecznie ze sobą współgrać, aby idealnie wykonać zamierzony projekt krajobrazu.

Jedność

Aby osiągnąć ujednolicony projekt, musisz wiedzieć, jak skutecznie wykorzystać każdy z elementów swojego projektu, aby zademonstrować główną ideę poprzez spójny styl. Każda jednostka w twoim krajobrazie musi wykazywać spójność charakteru, aby podkreślić jedność, a także harmonię. Innymi słowy, każda część twojego projektu musi dobrze do siebie pasować.

Jednym ze sposobów skutecznego rozwiązania problemu jedności projektu jest wykorzystanie masowego sadzenia i koncepcji powtórzeń. W jednolitym projekcie każdy obszar aktywności może płynnie wtapiać się w cały krajobraz. Musisz jednak także zdać sobie sprawę z tego, jak ważne jest uwzględnianie funkcjonalności podczas wybierania komponentów, które uzupełniają Twój centralny schemat.

Saldo

W istocie równowaga mówi o poczuciu równości pomiędzy każdym elementem kompozycji krajobrazu. Saldo można podzielić na dwa typy – symetryczne i asymetryczne.

Symetryczną równowagę uzyskuje się, gdy obie strony projektu krajobrazu są dokładnie identyczne – pod względem linii, form, tekstur i kolorów. Co więcej, musi istnieć wyraźna linia podziału między tymi dwiema stronami.

Z drugiej strony, gdy obie strony naszego projektu krajobrazu wykazują linie, formy, tekstury i kolory, które różnią się od siebie, równowaga jest asymetryczna. W tego rodzaju równowadze przeciwstawne kompozycje są wykorzystywane do stworzenia równej atrakcyjności wizualnej. Na przykład możesz użyć masy, aby przeciwstawić się kolorowi i wymiarom liniowym, aby przeciwstawić się wysokości.

Stworzenie równowagi asymetrycznej wymaga bardziej umiejętnego manipulowania kilkoma elementami projektu niż natura równowagi symetrycznej.

Proporcja

Zasada proporcji mówi o wielkości elementów projektu w stosunku do siebie, a także o całościowym projekcie. Musisz upewnić się, że wymiary Twoich drzew i krzewów uzupełniają rozmiary innych elementów, które je otaczają. Na przykład najlepiej byłoby posadzić wysoki dąb obok wielopiętrowego budynku, zamiast sadzić go obok jednopiętrowego obiektu.

Przejście

Przejście oznacza stopniową zmianę, którą można osiągnąć, układając różne obiekty o różnych teksturach, formach i rozmiarach w sekwencyjnej i logicznej kolejności. Jeśli chodzi o zilustrowanie przejść kolorów, używasz sekwencji promieniowej na kole kolorów, tak jak w przypadku monochromatycznego schematu kolorów. Inne przykłady obejmują formy strukturalne, które zaczynają się od okrągłych, poprzez owalne, do liniowych, a także tekstury, które zaczynają się od gruboziarnistych do drobnych.

Możliwości tworzenia przejścia są nieograniczone, gdy wymyślisz, jak używać różnych elementów o różnych rozmiarach, formach, teksturach i kolorach. Przy okazji pamiętaj, że zasada przejścia nie ogranicza się do widoku płaskiego lub twarzy. Odnosi się również do trójwymiarowej perspektywy kompozycji krajobrazowej.

Jeśli nie jesteś tego świadomy, możesz również użyć zasady przejścia, aby rozszerzyć wizualne wymiary swojego projektu poza ich rzeczywiste aspekty. Na przykład możesz użyć radykalnych linii w prywatnym obszarze swojego krajobrazu, aby zwrócić uwagę obserwatora na scenę jeziora. Można to właściwie wykonać, stosując przejście zmian tekstury od grubych do drobnych liści wzdłuż linii ogniskowych, które powstają w wyniku przekształcenia wyższych roślin w krótsze.

Fokalizacja

Używasz fokalizacji, gdy chcesz wizualnie poprowadzić obserwatora w kierunku określonej cechy w swoim projekcie bez jego świadomego wysiłku.

W większości przypadków to ognisko znajduje się w znikającym punkcie pomiędzy niektórymi promienistymi lub zbliżającymi się liniami. Jeśli chcesz stworzyć silny punkt ogniskowania, najlepiej użyć prostych promieniowych linii, a nie zakrzywionych. Możesz również zastosować zasadę ogniskowania do kierowania ruchem w określonym obszarze.

Rytm

Ta zasada projektowania jest skutecznie osiągana, gdy elementy kompozycji są ustawione w sposób, który stwarza wrażenie ruchu. Rytm pomaga również uniknąć zamieszania w ogólnym projekcie krajobrazu. Właściwe użycie schematów kolorów może pomóc w wytworzeniu poczucia rytmu oraz powtórzenia linii i formy.

Powtórzenie

Ta zasada projektowania polega na wielokrotnym użyciu pewnych cech, które obejmują rośliny o podobnych kształtach, liniach, formach, teksturach, a także kolorach. Użycie powtórzeń musi być dokładnie zaplanowane, ponieważ zbyt duża ilość może dawać monotonny efekt. Jeśli jednak użyjesz go skutecznie, możesz z powodzeniem wykonać fokalizację, rytm i jedność w swojej kompozycji.

Wskazówki dotyczące dodawania ławek do komercyjnego projektu krajobrazu

Czy wiesz, że ławki są uważane za niedocenianych bohaterów każdego środowiska budowania? Oprócz tego, że są urocze dla oka, dobrze wykonują swoją pracę i zwykle są ustawione w sposób, który pozwala im trzymać się z daleka. Jak wszyscy wiemy, ławki tworzone są po to, by sprzyjać odpoczynkowi i relaksowi.

Jednak te meble ogrodowe mogą być również używane do nadania większej definicji Twojemu projektowi krajobrazu i ukierunkowania ruchu pieszego. Z tego powodu, zamiast losowo wybierać i ustawiać te elementy, należy dokładnie przemyśleć, które elementy wybrać i gdzie ostatecznie trafią. Jeśli planujesz włączyć ławki do swojego projektu krajobrazu, najlepiej uwzględnić to na wczesnym etapie procesu projektowania, jeśli nie chcesz, aby wyglądały jak zwykłe dodatki. Aby rozpocząć, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które pomogą Ci w prawidłowym rozmieszczeniu ławek w projekcie krajobrazu:

Upewnij się, że jest widok.

Widok nie musi być zapierający dech w piersiach. Chociaż tak naprawdę nie potrzebujesz zdjęcia ośnieżonych gór, gdy siedzisz na ławce, byłoby miło, gdybyś mógł popatrzeć na płat kwitnących kwiatów, staw lub uroczą winietę.

Sprawdź lokalizację rano, po południu i wieczorem.

Jeśli nie wybierzesz odpowiedniego miejsca na ławkę, użytkownik nie będzie czerpał z tego tyle przyjemności. Zanim wybierzesz miejsce, w którym postawisz ławkę, spróbuj pospacerować po okolicy i ustawić składane krzesło w miejscu z przyzwoitym widokiem. Zrób to rano, po południu i wieczorem, aby sprawdzić, jak położenie słońca wpływa na twoją ławkę i cień.

Jeśli w okolicy zrobi się zbyt gorąco i słonecznie, możesz dodać trochę więcej cienia, aby zmienić swoją ławkę w mile widziane wytchnienie. Z drugiej strony, jeśli zwykle pada deszcz w Twojej okolicy, możesz umieścić swoją ławkę pod baldachimem lub dachem na wypadek nieoczekiwanej burzy lub posypki.

Uważaj na materiały i styl

Choć nie musisz wybierać idealnie skoordynowanych ławek, musisz zadbać o to, aby ich styl i materiały użyte do ich wykonania idealnie uzupełniły projekt architektoniczny Twojego budynku. Na przykład elegancka i geometryczna konstrukcja ławki będzie wyglądać świetnie, jeśli Twój budynek ma nowoczesny wygląd. Jeśli jednak projekt architektoniczny Twojego budynku jest wiktoriański, możesz rozważyć użycie ławek żeliwnych, które są bardzo ozdobne.

Wybierając materiał na swoje ławki, musisz wziąć pod uwagę ogólny projekt swojego krajobrazu. Na przykład, jeśli Twój projekt krajobrazu jest formalny, możesz rozważyć wybór ławek wykonanych z metalu. Oprócz tego, że udowodniono, że działają przez długi czas, są niezwykle łatwe w utrzymaniu.

Po dokładnym rozważeniu materiału na swoje ławki, musisz pomyśleć o projekcie każdego elementu. Na przykład musisz dowiedzieć się, czy chcesz ławkę z solidnym oparciem, czy ławkę bez oparcia. Inną rzeczą, którą warto wziąć pod uwagę, jest liczba osób, które z łatwością pomieści każda ławka.

Sprawdź materiał podłoża lub powierzchni

Przed zainstalowaniem ławki musisz spojrzeć na to, co jest pod stopami. Rodzaj materiału powierzchni lub podłoża może mieć duży wpływ na rodzaj ławki, którą można na niej postawić.

Jeśli grunt nie jest równy, możesz go wyrównać, układając kostkę brukową – chyba że chcesz, aby Twoja ławka wyglądała tak, jakby była ustawiona w środku zieleni. Jeśli kostka brukowa tworzy nierówną i szorstką powierzchnię, nie powinieneś stawiać na niej metalowych ławek, chyba że chcesz usiąść na czymś niestabilnym i skalistym.

Czynniki, które należy wziąć pod uwagę, dodając parking rowerowy do komercyjnego projektu krajobrazu

Ponieważ coraz więcej osób i organizacji stawia na pierwszym miejscu zrównoważony wzrost i rozwój, alternatywne środki transportu, takie jak rowery, stają się bardziej popularne niż kiedykolwiek. Osoby dbające o środowisko, które chcą zmniejszyć swój ślad węglowy przy jednoczesnym zachowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia, decydują się na porzucenie samochodów i korzystanie z rowerów.

Z tego powodu możesz pomyśleć o włączeniu miejsc parkingowych dla rowerów do swojego projektu krajobrazu. Chociaż zawsze możesz wymyślić różne strategie projektowe, które mogą pomóc we wdrożeniu doskonałego parkingu rowerowego, weź pod uwagę te trzy podstawowe czynniki:

Bezpieczeństwo i ochrona

Bezpieczeństwo i ochrona powinny zawsze być Twoim priorytetem, gdy próbujesz włączyć parking rowerowy do swojego projektu krajobrazu. Na przykład musisz sprawdzić, czy stojaki na rowery lub szafki są wykonane z materiałów najwyższej jakości i czy są solidnie przymocowane do podłoża lub podłogi. Ponadto byłoby dobrze, gdyby parkingi rowerowe w Twojej placówce znajdowały się w dobrze oświetlonych miejscach, które mogą być łatwo monitorowane przez personel ochrony.

Ponadto pamiętaj o umieszczeniu krótkoterminowego parkingu rowerowego w ruchliwych miejscach publicznych, aby zwiększyć widoczność i nieformalny nadzór. Z drugiej strony, długoterminowe parkingi rowerowe powinny znajdować się w wydzielonych obszarach, które są kontrolowane.

Musisz również używać osobistego wyposażenia ochronnego, aby chronić ręce, oczy i inne części ciała.

Ułatwienia dostępu

Kiedy stawiasz dostępność na pierwszym miejscu, musisz upewnić się, że parking dla rowerów znajduje się w pobliżu wejść do budynku. Jeśli nie jest możliwe utrzymanie tych parkingów na poziomie gruntu, musisz udostępnić je z poziomu gruntu za pomocą wind i ramp. Ponadto najlepiej jest trzymać pewne przeszkody, takie jak strome zbocza lub schody, z dala od obszaru bagażnika rowerowego.

Jeśli możesz, postaraj się stworzyć wydzieloną i wydzieloną strefę dla podjazdów rowerowych na ich parkingi. Nie zapomnij umieścić oznakowania wskazującego drogę, aby ludzie mogli się kierować.

Wygoda

Wreszcie, musisz wziąć pod uwagę wygodę użytkownika, zanim zainstalujesz stojaki na rowery w określonych miejscach wokół Twojej nieruchomości. Niezwykle ważne jest, aby miejsca parkingowe dla rowerów były dostępne i łatwe do zlokalizowania, aby użytkownicy nie mieli problemów z ich szukaniem. Następnie pamiętaj, że te parkingi powinny znajdować się w pobliżu tras przyjaznych rowerzystom, aby były łatwe w użyciu.

Wskazówki dotyczące projektowania krótkoterminowego parkowania rowerów

Te krótkoterminowe miejsca parkingowe dla rowerów są również określane jako parking dla rowerów „dla gości”, który jest używany tylko przez kilka minut do kilku godzin. Z tego powodu najlepiej jest, aby te miejsca parkingowe były dostępne dla użytkowników, za pomocą stojaków, które są w stanie zapewnić im bezpieczny punkt do zablokowania rowerów. Ponadto najlepiej jest upewnić się, że te miejsca parkingowe są zakryte, aby chronić rowery przed czynnikami naturalnymi.

Wybierz projekt stojaka

Jeśli nie wiesz, możesz znaleźć różne rodzaje projektów stojaków na rowery, które pasują do Twoich potrzeb w zakresie parkowania rowerów. Jedynym sposobem na określenie przydatności i jakości tych bagażników rowerowych jest poznanie kluczowych cech każdej z opcji projektowych.

Wybierz odpowiedni rodzaj materiałów

Rozważając opcje projektowania bagażników rowerowych, musisz zwrócić szczególną uwagę na materiały użyte do jego budowy. Najlepsze z nich są zwykle wykonane z materiałów klasy przemysłowej, a także ze stali ocynkowanej. Najgorsze są te wykonane z drewna, miękkich lub nieobrobionych metali podatnych na rdzę oraz te kruche odlewane kompozyty, które mogą pękać pod wpływem uderzenia.

Jeśli projekt stojaka, który masz na myśli, obejmuje sekcje spawane, pamiętaj, aby trzymać się z dala od materiałów, które zawierają stal nierdzewną, ponieważ nie oznacza to silnego spawania. Innymi słowy, ich spawane sekcje są słabe, a złodzieje mogą je łatwo złamać.

Jeśli chodzi o wykończenie, upewnij się, że stojaki rowerowe mają gładką powierzchnię zewnętrzną, aby nie porysowały lub nie spowodowały żadnych uszkodzeń ram rowerowych.

Zwróć uwagę na dobre cechy projektu

Jeśli potrzebujesz projektów bagażników o doskonałej jakości, upewnij się, że zapewniają one dwa punkty styku między Twoim rowerem a bagażnikiem. Umożliwi to bezpieczne zamocowanie ramy roweru i jednego z jego kół do bagażnika, zapewniając jednocześnie odpowiednie podparcie.

Co więcej, musisz również wziąć pod uwagę oszczędność miejsca. Stojaki o dobrych cechach konstrukcyjnych mogą pomieścić dużą liczbę rowerów na małej powierzchni bez narażania przestrzeni między rowerami, co umożliwia użytkownikom łatwe zamykanie i prawidłowe parkowanie.

Na koniec upewnij się, że konstrukcja zapewnia wykrywalność użytkownikom niedowidzącym lub niewidomym. Najlepiej jest zainstalować szynę doczepną obejmującą dolną część szafy w kształcie odwróconej litery U, aby osoby niedowidzące mogły ją łatwo wykryć.

Wskazówki dotyczące instalowania stacji dla psów w Twoim komercyjnym projekcie krajobrazu

Ponieważ kształtowanie krajobrazu z myślą o psach może być dodatkowym wyzwaniem, musisz zastosować te niezbędne wskazówki, aby skutecznie włączyć stacje dla psów do komercyjnego projektu krajobrazu.

Wypróbuj trudne

Na etapie planowania komercyjnego projektu zagospodarowania terenu należy rozważyć włączenie ukształtowania terenu do przestrzeni zewnętrznej. Jeśli się zastanawiasz, hardscaping odnosi się do wszystkiego, co nie jest miękkie w twoim projekcie krajobrazu, takiego jak cegły, kamienie, beton, płytki i kamyki. W przeciwieństwie do miękkich obszarów, takich jak wypielęgnowane krzewy, trawa darniowa i rabaty kwiatowe, hardscaping nie jest podatny na kopanie, deptanie i plamienie przez Fido.

Przyjazny dla zwierząt projekt krajobrazu zapewnia delikatną równowagę między funkcjami miękkiego i twardego krajobrazu. Dzięki twardej oprawie psy mogą łatwiej poruszać się po terenie na zewnątrz bez uszkadzania elementów projektu.

Wyznacz konkretne obszary dla psów i stwórz wokół nich granice

Możesz łatwo wyznaczyć konkretne obszary dla psów na swojej przestrzeni zewnętrznej, jeśli podzielisz cały obszar na sekcje za pomocą niektórych układarek. Upewnij się, że stacje dla psów mają wolne przejścia, a także miejsca do odpoczynku dla zwierząt.

Aby stworzyć naturalne granice, możesz hodować grube i wysokie rośliny wokół stanowisk dla psów. Inną opcją jest budowanie ogrodzeń wokół stacji dla psów. Możesz znaleźć wiele opcji ogrodzenia, w tym poziome deski kratowe lub pikiety inspirowane domkami.

Wskazówki dotyczące wyboru koszy na śmieci, które uzupełniają Twój komercyjny projekt krajobrazu

Czy wiesz, że udany recykling opiera się na dwóch koncepcjach? Obejmują one nakłanianie ludzi do wkładania odpowiedniego rodzaju rzeczy do odpowiedniego kosza i odbieranie tych śmieci i transportowanie ich do odpowiedniego obiektu z dużą łatwością i wydajnością. Chociaż może się to wydawać proste, może być o wiele trudniejsze, niż się wydaje.

Umieść je w łatwo dostępnych miejscach

Rodzaj koszy na śmieci, który wybierzesz do komercyjnego projektu zagospodarowania terenu, powinien spełniać oczekiwania estetyczne Twojej przestrzeni zewnętrznej, aby ludzie mogli szybko je zauważyć i wykorzystać.

Zapewnij równoległy dostęp między koszami na śmieci i pojemnikami na surowce wtórne

Zdrowy rozsądek podpowiadałby, że jeśli ludzie nie będą w stanie dostrzec kosza na surowce wtórne w pobliżu kosza na śmieci, wyrzucą przedmioty nadające się do recyklingu do niewłaściwego kosza. Ułatwisz ludziom recykling, jeśli umieścisz kosz na śmieci tuż obok kosza na śmieci. Upewnij się, że oba pojemniki są odpowiednio oznakowane, aby uniknąć pomylenia jednego z drugim.

Dolna linia

Mając na uwadze te wskazówki, próba wymyślenia, jak rozpocząć projektowanie krajobrazu od zera, nie będzie tak trudna, jak się spodziewałeś. Jeśli szukasz ławek, stojaków na rowery, ulicznych koszy na śmieci, doniczek i innych przedmiotów, które mają coś wspólnego z przyjazną zwierzętom przestrzenią zewnętrzną, skontaktuj się z Fobar Street Furniture. Produkujemy elementy małej architektury, które charakteryzują się pięknym, a jednocześnie funkcjonalnym wzornictwem i materiałami najwyższej jakości.